Audi lanson imazhet e para të konceptit E-tron Sportback [Foto/Video]

Kompania gjermane e veturave, Audi, kishte paralajmëruar që do të prezantojë edhe zyrtarisht këtë javë projektin më të ri.

Për momentin nuk janë zbuluar shumë detaje përveqse dihet që bëhet fjalë për një model elektrik sportiv me katër dyer dhe boshtin e rrotave të gjatë 2.9 metra.

Audi ka pulbikuar disa fotografi dhe skica të reja, si dhe ka zbuluar konceptin e ri, i cili do të quhet Audi E-Tron Sportback.

Ky koncept pritet që brenda pak kohe të fillojë prodhimin.

SHPËRNDAJE