Barcelona thyen rekord 46 vjeçar (Foto)

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”

Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën.

Në këtë ndeshje, Barcelona sërish luajti me një lojtar më shumë dhe shënoi një gol nga penalltia, ashtu sikur disa ndeshje për 28 xhiro me radhë – pasi Mangala u ndëshkua me të kuq, raporton AS.

Por, një fakt interesant ka nxitur debate në Spanjë. Barcelona luajti ndeshjen e 28 në La Liga pa ndonjë penallti të ekzekutuar ndaj tyre apo edhe lojtarë të ndëshkuar kuq, diçka që nuk kishte ndodhur në La Liga që nga viti 1971.

ARTIKUJ TJERË:
Loading...
SHPËRNDAJE