10 C
Pristina
E premte, Shkurt 24, 2017

“Vejusha e Zezë”, bosja shqiptare e kokainës arrestohet në Ekuador

Policia e Ekuadorit ka arritur të shkatërrojë një organizatë të trafikut të drogës, ndërsa në pranga kanë rënë 6 persona, mes të cilëve një...

Vrau burrin e më pas veten, fqinja: Më la vajzën, tha se kishte pune...

Vetëm pak ditë më parë një ngjarje e rëndë ndodhur në Pogradec, ku një çift u gjet pajetë në një kasolle pranë shtëpisë së...

Tragjedi në Shtërpcë: Babai i binjakëve dymuajsh mbyt njërën dhe plagos foshnjën tjetër

Babai i binjakëve dy muajsh ka vrarë njërin fëmijë dhe ka plagosur rëndë tjetrin, pas së cilës edhe është arrestuar, bëjnë të ditur mediat...

Identifikohen 2 shqiptarët që humbën jetën në aksidentin tragjik në Itali

Dy shqiptarë kanë humbur jetën, ndërsa 3 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti tragjik të ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën...

Hakmarrja: Biznesmeni shpallet i pafajshëm, por e qëllojnë me pistoletë në fytyrë (Video+18)

Një biznesmen në Xhamaika u vra nga një vrasës me pagesë si pasojë e hakmarrjes. Pamjet e kamerave të sigurisë së biznesit të tij...

Zbret nga makina, por i kalon sipër kamioni dhe ia fluturon zorrët në shesh...

Një video me përmasa të rënda është filmuar në Kinë. Nuk dihet me saktësi se kur ka ndodhur dhe në cilin rajon, por pamjet...

“Pse më shikon gruan?”, burri qëllon me pistoletë komshiun para lagjes (Foto/Video)

Një burrë i zemëruar është filmuar teksa ka qëlluar me pistoletë komshiun e tij, pasi e ka akuzuar atë se i ka parë gruan. E...

Historia e të riut që u var me peshqir në burg (Foto)

Një i ri vari veten me çarçaf këtë të shtunë në njërën nga dhomat e paraburgimit të 302-it në Tiranë. Ai është Napulon Luca, dibrani...

23-vjeçarja vret bashkëshortin e më pas vetëhelmohet

Një çift ka humbur jetën në fshatin Velçan të Pogradecit të Shqipërisë. Trupat e pajetë të Erzen dhe Fatbardha Torras, përkatësisht 26 dhe 23...

Gruaja e gazetarit shqiptar rrihet te dera e shtëpisë në syrin e dy fëmijëve...

Gruaja e gazetarit shqiptar Telnis Skuqi është sulmuar ditën e sotme në prag të derës së shtëpisë, nën syrin e fëmijëve të vegjël. Lajmin në...

Artikujt e Fundit

Qeveria ndan 50 mijë euro për shënimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria e Kosovës ka marr vendimin për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e manifestimit gjithë popullor “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, që...

Vetëvendosja injoroi himnin e Kosovës në Konventën e AKR-së

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri dhe deputetja Donika Kadaj-Bujupi kanë injoruar himnin e Kosovës në Konventën e IV-të të Aleancës Kosova e Re. Në...

Aksidentohet një autobus në kryeqytet (Foto)

Njëri nga autobusët e rinj urban të kryeqytetit është aksidentuar para pak minutash, nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit”, ku...

‘Stupcat’ marrin kartelat e para të tifozëve ‘Dardanët’ (Foto)

‘Stupcat’ njihen si tifozët më të mëdhenj të Përfaqësues së Kosovës në futboll. Ata nuk lënë ndeshje pa e shikuar dhe gjenden gjithmonë afër ekipit. ‘Stupcat’...

Surpriza e Shpat Kasapit! Thotë se së shpejti do të zbulojë personin e zemrës

Këngëtari i njohur Shpat Kasapi shumë shpejt pritet të publikojë projektin e tij më të ri muzikor. Përveçse në muzikë, ai ka treguar se këtë vit...
wordpress hit counter