7 C
Pristina
E mërkurë, Mars 29, 2017

Ofron 5 mijë euro për tërheqje deklaratash në prokurori

Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti ka bërë marrëveshje duke iu premtuar para në vlerë 5000 euro dy viktimave femra ,...

Drenicaku plagos me armë zjarri vëllanë e gruas

Një person nga Drenasi për arsye të panjohura ka shtënë me armë zjarri në drejtim të vëllait të gruas dhe më pas i dyshuari...

Gjendet i vdekur një person në Gjilan

Një person është gjetur i vdekur në fshatin Sllubicë të Gjilanit, njofton Policia e Kosovës. Policia raporton se për arsye të panjohura është gjetur pa...

Konfiskohet monedha e falsifikuar, blenë barna në Prizren

Është raportuar për falsifikim i parasë në Suharekë të Prizrenit. Viktima femër ka raportuar se i dyshuari i pa njohur ka blerë barna në barnatore...

Talebanët sulmojnë policinë në Afganistan, 43 të vdekur

Si pasojë e një sulmi të talebanëve ndaj një poste policie në qytetin Majvand në rajonin Kandahar, i cili ndodhet në jug të Afganistanit,...

Vranë gazetarin, shikoni torturën që Forcat Speciale i bënë bandës më të frikshme në...

Mbrëmë Forcat Speciale të Hondurasit kanë kapur 13 meshkuj dhe 5 femra anëtarë të një prej bandave më të frikshme në vend Barrio 18,...

Grabitet me armë një barnatore në Prishtinë

Barnatorja “Kushtrimi” në lagjen Mati 1, rruga “Muharrem Fejza” në Prishtinë, është grabitur me armë para rreth 2 orëve. Pronari i saj, Syl Nikqi, e...

Arrestohet profesori i Burgut të Dubravës, posedonte lëndë narkotike (Video)

Një mësimdhënës i paraleles në Burgun e Dubravës është arrestuar. Kjo pasi të njëjtit i është gjetur një sasi lëndësh narkotike, të cilat tentoi t’i...

Vdes një i ri gjatë skijimit në Brezovicë

Një djalë i ri ka humbur jetën në Brezovicë sot gjatë ditës, deri sa ishte duke u skijuar në këtë qendër skijimi. Lajmin për vdekjen...

Arrestohet një serb për kontrabandë me cigare

Policia e Kosovës rreth orës 10:30 të ditës së sotme ka arrestuar një shtetas serb për shkak të ofrimit të mitos dhe kontrabandës me...

Artikujt e Fundit

Deputetët paguhen sa pesë paga mesatare

Përderisa pagat mujore në Kosovë sillen nga 130 deri në mbi 400 euro, deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të kenë pagë pesë herë...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Lipjan (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Lipjan, saktësisht në fshatin Lapnasel. Policia e Kosovës konfirmoi për Telegrafin se aksidenti ka ndodhur...

S’ua merr mendja cili yll botëror e këndoi mbrëmë këngën “Hajde halla e madhe”...

Këngët shqipe padyshim që shumë shpesh kalojnë edhe kufijtë e vendeve shqiptare dhe deri më tani janë kënduar nga disa yje. E fundit që këndoi...

Anita Haradinaj rrëfen peripecitë pa bashkëshortin: Nuk mundem më!

Bashkëshortja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ishte e ftuar në emisionin “Rudina” ku ka folur për vështirësitë që po...

Ja cila këngëtare flet për Dafina Zeqirin : ‘Është seksi, por trupin e ka...

Klea Huta ka qenë e ftuar në “In Radio” në rubrikën “Interview”. Bukuroshja shqiptare ka zbuluar se cila është femra më seksi shqiptare, teksa ka...
wordpress hit counter