6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Plagoset një person në Prishtinë

Dy vëllezër janë arrestuar në Prishtinë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje e kanë sulmuar me një mjet të fort një të dyshuar...

Punëtori merr pazarin ditor, e harxhon në bastore

Të shtunën një menaxher i një pompe të derivateve në Fushë Kosovë ka njoftuar policinë se punëtori i tij ka keqpërdorur paratë e biznesit. Ai...

Dëshmitari rrëfen vrasjen e emigrantit: Më kërkoi ndihmë i gjakosur, por nuk munda (Video)

Zbardhen dëshmi nga ngjarja e rëndë në Devoll të Korçës, kur tre shtetas shqiptarë u sulmuan dhe grabitën teksa udhëtonin për të kaluar në...

Gjenden eshtra në Spaç, po punohet për identifikimin

Mesditën e sotme janë gjetur eshtrat e një personi në fshatin Spaç. Mendohet se eshtrat e gjetura i përkasin shtetasit Ndue Kolica. Kolica është shpallur...

Babai 36-vjeçar filmon live vdekjen e tij, vritet nga policia (Video+18)

Një mashkull i moshës 36 vjeçare i quajtur Rodney James Hess, filmoi veten e tij live duke u qëlluar nga policia gjatë një debati...

Aksident i rëndë në Klinë, treni godet veturën (Foto)

Një aksident komunikacioni në orët e mrëmjes ka ndodhur në afërsi të Klinës, kur një veturë është goditur nga treni. Në këtë kasident, sipas njoftimeve,...

Publikohet momenti i rrallë me pamje të rënda, të vrasjes në mes të Vlorës...

Është publikuar një video tjetër e regjistruar në qershor të 97' nga Associated Press. Në këtë video është momenti i përplasjes së dy bandave...

Sherr në Tiranë, daja vritet me çifte pasi ndërhyri të mbronte nipin

Një përplaje me armë e ndodhur dje në periferi të Tiranës, ka rezultuar fatale për  një 38-vjeçar. Sipas policisë, Aleksandër Barlika u qëllua me...

Shqiptari i dënuar arratiset në mënyrë spektakolare nga burgu

Një shqiptar është arratisur nga burgu, ku po vuante një dënim të marrë nga gjykata. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në orën 10:30...

Sërish drogë nga Shqipëria në Itali, arrestohet i riu shqiptar (Video)

Në Bari të Italisë është sekuestruar sasia e radhës e drogës që vinte nga Shqipëria. Siç raportojnë sot mediat lokale, 25 kg drogë është sekuestruar...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter