7 C
Pristina
E mërkurë, Mars 29, 2017

Aksident i rëndë në Klinë, treni godet veturën (Foto)

Një aksident komunikacioni në orët e mrëmjes ka ndodhur në afërsi të Klinës, kur një veturë është goditur nga treni. Në këtë kasident, sipas njoftimeve,...

Publikohet momenti i rrallë me pamje të rënda, të vrasjes në mes të Vlorës...

Është publikuar një video tjetër e regjistruar në qershor të 97' nga Associated Press. Në këtë video është momenti i përplasjes së dy bandave...

Sherr në Tiranë, daja vritet me çifte pasi ndërhyri të mbronte nipin

Një përplaje me armë e ndodhur dje në periferi të Tiranës, ka rezultuar fatale për  një 38-vjeçar. Sipas policisë, Aleksandër Barlika u qëllua me...

Shqiptari i dënuar arratiset në mënyrë spektakolare nga burgu

Një shqiptar është arratisur nga burgu, ku po vuante një dënim të marrë nga gjykata. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në orën 10:30...

Sërish drogë nga Shqipëria në Itali, arrestohet i riu shqiptar (Video)

Në Bari të Italisë është sekuestruar sasia e radhës e drogës që vinte nga Shqipëria. Siç raportojnë sot mediat lokale, 25 kg drogë është sekuestruar...

Tragjedi në familjen shqiptare. Djali vdes në aksident ditës e ditëlindjes. Emri

Aurelio Hasaj (foto)  është 16-vjeçari shqiptar, i cili humbi jetën në një aksident tragjik pasditen e sotme në Itali. Siç raportojnë mediat lokale, aksidenti ka...

Kërkohen këta dy shtetas që dhunuan gazetarin shqiptar, policia kërkon ndihmën e qytetarëve (Video)

Policia e Tiranës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të bërë të mundur identifikimin e dy personave në lidhje me një ngjarje të rëndë...

Plagoset një person me armë zjarri në Prishtinë

Sot rreth orës 15:00, policia ka marrë informacionin se në rrugën “Ndue Përleshi”, në lagjen Mati 1 në Prishtinë, ka pasur të shtëna me...

Përdhunohet nga kushërinjtë dhe ngelet shtatzënë, vritet nga familja për të ruajtur nderin

Hasret ishte 15 vjeç, kur u përdhunua nga dy kushërinjtë e saj më të mëdhenj në moshë, duke bërë që të ngelej shtatzënë. Përballë kësaj...

Arrestohen shtatë persona për klonim të kartelave bankare (Foto)

Policia e Kosovës ka arrestuar shtatë persona si të dyshuar se kanë hyrë në sisteme kompjuterike, klonim dhe keqpërdorim të kartelave bankare. Policia njofton se...

Artikujt e Fundit

Deputetët paguhen sa pesë paga mesatare

Përderisa pagat mujore në Kosovë sillen nga 130 deri në mbi 400 euro, deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të kenë pagë pesë herë...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Lipjan (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Lipjan, saktësisht në fshatin Lapnasel. Policia e Kosovës konfirmoi për Telegrafin se aksidenti ka ndodhur...

S’ua merr mendja cili yll botëror e këndoi mbrëmë këngën “Hajde halla e madhe”...

Këngët shqipe padyshim që shumë shpesh kalojnë edhe kufijtë e vendeve shqiptare dhe deri më tani janë kënduar nga disa yje. E fundit që këndoi...

Anita Haradinaj rrëfen peripecitë pa bashkëshortin: Nuk mundem më!

Bashkëshortja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ishte e ftuar në emisionin “Rudina” ku ka folur për vështirësitë që po...

Ja cila këngëtare flet për Dafina Zeqirin : ‘Është seksi, por trupin e ka...

Klea Huta ka qenë e ftuar në “In Radio” në rubrikën “Interview”. Bukuroshja shqiptare ka zbuluar se cila është femra më seksi shqiptare, teksa ka...
wordpress hit counter