6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Idetë e futurizmit: Si e imagjinonin stërgjyshërit dhe gjyshërit tanë

Njerëz me trurin me një inteligjencë superiore të mbyllur në një kafkë shumë të madhe, kameriere të robotizuara dhe një minicentral bërthamor në vend...

Dita e gruas, origjina, mitet e rrema dhe pse simbol është lulja e mimozës

Festa e gruas, më korrektësisht dita ndërkombëtare e femrës, festohet në 8 Mars për të kujtuar qoftë arritjet sociale dhe politike të femrës, edhe...

Islami pritet të kapërcejë Krishterizmin deri në vitin 2070, duke u bërë feja më...

Duke u bazuar në një rritje të madhe të migrimit në europë dhe popullsia e madhe myslimane në amerikë, Islami pritet të kapërcejë Krishterizmin,...

Brenda rezidencës ku Trump kalon pushimet (Foto)

Mar-a-Lago është rezidenca gjigante ku presidenti amerikan Donald Trump pritet që ta shfrytëzojë gjatë pushimeve të tij. Ajo ndodhet në Palm Beach/ Florida dhe ka...

Këto janë pajisjet e spiunazhit që ka përdorur CIA (Foto)

Lulla ma radiomarrëse Kjo llullë burrash nga vitet vitet 1960 fsheh një radiomarrëse. Tingulli udhëton nga llulla përmes kockës së nofullës, drejt e tek kanali...

Zbulohet Zelandia: Toka e ka kontinentin e tetë të fshehtë! (Foto/Video)

Hulumtuesit kanë konstatuar se Zelanda e Re dhe Kaledonia e Re janë të ndara nga Australia, dhe se i përkasin një kontinenti të ri...

Si do të duken njerëzit pas 100 vitesh? (Video)

Të gjitha shpikjet e deritanishme, protezat, implantet, modifikuesit genetikë, që shkencëtarët po zhvillojnë çdo ditë po rrisin potencialin që trupi i njeriut në një...

Prekëse: Vëllezërit që u ndanë në jetimore si fëmijë, bëhen bashkë pas 60 vitesh...

Vëllezërit Morris, që ishin dërguar në një jetimore në Devon të Britanisë së Madhe, janë shpërndarë dikur – për të mos u parë për...

Në QKUK, lind foshnja që peshonte 6.2 kilogramë (Video)

Në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë, ka lindur një foshnje e cila peshon më pak se 6.2 kilogramë. Nga reparti i Gjinekologjisë, bëhet e ditur...

Këto janë 10 vendet e mistershme, po aq sa “Trekëndëshi i Bermudës” (Foto)

“Trekëndëshi i Bermudës” është një emër konvencionalisht i njohur për të treguar zonën e Detit të Karaibeve që përfshin Ishujt Bahamas, Ishujt Bermude, Porto...

Artikujt e Fundit

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...

Gigi Hadid feston 22-vjetorin [Foto]

Modelja bukuroshe Gigi Hadid ka festuar 22-vjetorin e lindjes. Gigi festoi dje e rrethuar nga njerëzit e saj më të dashur. Ajo festoi me të dashurin...

Thaçi falënderoi fansat që ia uruan ditëlindjen (FOTO)

Hashim Thaçi ka pasur edhe një arsye më tepër për të festuar. Presidenti i Kosovës festoi ditëlindjen e 49 dhe ka marr shumë urime në...
wordpress hit counter