6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Zbulohet mosha deri kur vajzat tona janë të virgjëra, ato flasin vetë

“Monitorimi i situatës së fëmijëve dhe femrave”, një raport statistikor i realizuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) në bashkëpunim me UNICEF-in, paraqiti...

Si u zhduk fshati me 1200 banorë brenda natës, çfarë ndodhi?

Policia herë pas here kthehet dhe tenton të zbulojë shkaqet për të cilat një fshat i tërë me një popullsi prej 1. 200 banorësh...

Shumica e udhëheqësve në botë kanë këtë shenjë horoskopi

A mundet shenja e horoskopit të përcaktojë aftësinë për udhëheqje? T’i hedhim një sy shenjës më të përhapur mes udhëheqësve botërorë: Akrepit. Akrepët njihen për...

“Heq dorë nga gjithçka vetëm që të jem pranë Putinit”, modelja seksi merr vendimin...

Modelja seksi Suzi Cortez e kurorëzuar me titullin Miss "Bum Bum" për shkak të formave të saj shumë joshëse, ka habitur të gjithë me...

Dasma që tërboi të varfrit: Politikani shpenzon 74 milionë dollarë për ceremoninë e të...

Ceremonia me një kosto prej 74 milionë dollarësh i ka lënë të gjithë pa mend, por njëkohësisht ka shkaktuar edhe zemërim të madh në...

Çmenduri, ja si e prish kosheren e bletëve me duar ky person! (Video)

Një person ka rrezikuar shumë me një gjest të tij, i cili ka mundur ti kushtoj me pasoja të rënda. Ai ka bërë diçka të...

Fizikantet: Po jetojmë në një hologram, kemi prova se universi është një iluzion

Sipas një studimi të publikuar në të përditshmen britanike “Daily Mail”, universi mund të jetë “një hologram i pafundmë” dhe perceptimi ynë për jetën...

Shqiptari mashtron macen me ushqim, por kur ajo afrohet i bën atë që nuk...

Një video me të vërtetë e rëndë qarkullon në internet ku tregohet se si një mashkull i cili mendohet se është nga Gjakova trajton...

Çfarë përfaqëson ylli i Pentagramit

Ylli konsiderohet si nje nder simbolet kryesore te botes se magjisë se lashte, kur behet fjale për te debuar energjitë negative. Per te dëbuar...

Mos e humbisni! Këto janë 10 gjërat që nuk lejohen në Arabinë Saudite

Një britanik është liruar nga një burg i Arabisë Saudite pasi ishte burgosur për posedim alkooli. Arabia Saudite është një shtet ku kushtetuta është e...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter