31 C
Pristina
E premte, Korrik 21, 2017

Misteri – A e dini pse leh qeni kur thërritet ezani?

Ju ka ndodhur ndonjëherë që në momentin kur thërritet ezani të dëgjoni qen që lehin? Nëse po, atëherë nuk është rastësi. Të paktën, kështu thuhet... Sipas...

Policia transmeton live arrestimin e pedofilit të tmerrshëm, ja çfarë iu gjet në shtëpi...

Është arrestuar pedofili i tmerrshëmefilipinas, David Timothy Deakin, 53 vjeç, dhe në internet është shpërndarë masivisht, por ajo që binte në sy janë kushtet...

Fjeti me gruan e vdekur për gjashtë ditë, sot tregon arsyen e çuditshme

Rusell Davidson kishte mbajtur trupin e gruas së tij për gjashtë ditë në të njëjtën dhomë ku flinte dhe ka sqaruar në Facebook se...

Kujdes kur i nevrikosni njerëzit që i përkasin këtyre shenjave në horoskop

Po flasim për shpërthimet e inatit, për ato momente të errëta ku secili prej nesh del nga vetja duke nxjerrë anën e tij më...

NASA trondit botën, dielli nuk do të linë më nga lindja por …. [Foto]

Mediat ndërkombëtare “ Daily Mail” dhe "Huffington Post“ kanë raportuar për të dhënat e nxjerra nga Agjencisë Kozmike Amerikane (NASA). Të dhënat tregojnë se dielli...

Magjia e festës së spërkatjes me ujë në Kinë [Foto]

Mjaft veta, sidomos të huaj, atë e kanë quajtur si festa më interesante në Kinë. Dhe është pikërisht Festa e Spërkatjes me Ujë. E...

Çfarë ka brenda nëntokës? Publikohen fotot e rralla

Nëse dëshironi që të provoni aventura të reja, apo të eksploroni më shumë  Tokën, duhet që të vizitoni këto shpella. Këto vende ndodhen në Turqi,...

Udhëtarët humbasin durimin, përleshen me policinë në aeroport [Video]

Aeroporti i “Fort Lauderdale” në Florida, SHBA është përfshirë nga dhuna dhe kaosi, kur udhëtarët kanë humbur durimin pas anulimit të fluturimeve nga linja...

Njihuni me prindërit më të rinj në botë dhe historitë e tyre shokuese (Foto)

Të qenit prind nuk është një gjë e thjeshtë. Kërkon shumë kohë, durim dhe përgjegjësi. Por, çfarë ndodhë kur fëmija sjellë në jetë një fëmijë? April...

15 burra ngrisin lartë veturën për të shpëtuar 7 vjeçarin e zënë përfundi (Video)

Ky është momenti dramatik kur 15 kalimtarë ngrenë një “Mercedes A Class”, për të nxjerrë prej andej një djalë shtatëvjeçar i cili ishte rrëzuar...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter