6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Rrëfime të punonjësve të morgut, histori të frikshme

Ëndrra e çdo fëmije ka qenë që kur të rritej të punonte si mjek, inxhinier, arkitekt polic, por asnjëherë si punonjës morgu. Por jeta...

Adoleshentet torturojnë shoqen e tyre të shkollës për një lidhje dashurie (Video)

Katër adoleshente janë arrestuar në Brazil nën dyshimin se kanë torturuar një shoqen e tyre nga shkolla për shkak të një lidhjeje dashurie. Raportohet se...

Ky lloj merimangash sakrifikohet pas seksit, ja çfarë ndodh

Bëhet fjalë për llojin ‘Dark Fishing’ të merimangave, të cilat i kanë vënë biologët në një sprovë të re, shumë të madhe. Kur bëhet fjalë...

Vullkani “Mount Aso” në Japoni shpërthen për herë të parë pas 36 vitesh (Video)

Vullkani më i madh aktiv në Japoni ka shpërthyer duke shpërndarë një shtëllungë të madhe pluhuri dhe hiri më shumë se 11.000 metra në...

Kur amerikanëve u kërkohet të vendosin vendet evropiane në hartë – rezultatet janë shumë...

Çfarë ndodh kur u jep amerikanëve harta politike memece të Evropës dhe u kërkon t’i plotësojnë emrat e shteteve? Buzzfeed e ka provuar, dhe...

NASA: Nën Saturn fshihet një oqean gjigant

Një studim i ri ka treguar se njëri nga satelitët natyrorë të Saturnit ka një oqean nëntokësor, pra një rezervuar të madh të ujit...

Macja më e vjetër në botë mbush 31 vjeç, ende në formë të shkëlqyer...

26 vjet më parë Nutmeg (arrë moskat) zgjodhi miqtë njerëzorë me të cilët do të kalonte jetën dhe tani, që sapo ka mbushur 31...

UFO shfaqen pranë njerëzve në Kinë (Video)

Një objekt i çuditshëm fluturues është shfaqur në qytetin Guangzhou të Kinës. Pas shfaqjes së objektit të gjithë njerëzit kanë dalë nga makinat për ta...

Nëna e politikanit të njohur shqiptar vjedh lulet në një lokal [Video]

Çuditë nuk kanë të ndalur në Shqipëri. Një video e xhiruar një natë më parë në Tiranë tregon se si një zonjë në moshë...

Të mahnitesh nga fotografitë e Andrew Studer

Fotograf të ndryshëm zgjedhin vende të posaçme në mënyrë që të realizohen fotografi fantastike. Por është fotografi i ri Andrew Studer i cili ka zgjedhur...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter