6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Kina kërkon të blejë të gjithë gomerët e botës, ja pse

Kina ka rritur kërkesën për të blerë gjithë gomerët e botës. Arsyeja për kinezët është bindja se bëhet fjalë për “jetë a vdekje.” Lëkura...

Zbuloni si të bëni vetë letrat e lagura për bebet (video)

Koha e një nëne është shumë e çmuar dhe ndoshta kjo është arsyeja përse video e kësaj nëne australiane ka bërë menjëherë xhiron e...

Kjo ishte “selfie” e saj e fundit, pastaj ajo u përplas për vdekje (Foto)

Carmen Greenway kishte bërë një selfie duke buzëqeshur, vetëm pak momente nga aksidenti fatal me biçikletë afër shtëpisë së saj në Londër. Mamaja nga Zelanda...

Një Ferrari që po “terrorizon” Tiranën dhe po i “tremben” edhe policët (Foto)

Një Ferrari po terrorizon Tiranën, pasi ecën me shpejtësi të madhe në rrugët e kryeqytetit, pritej të sekuestrohej nga ana e policisë. Makina luksoze kishte...

Foshnja lind pa shenja jete, më pas ndodh mrekullia [Video+18]

Jeta e këtij bebi është quajtur një fëmijë mrekulli. Vogëlushi erdhi në jetë, kur e ëma ishte lënduar rëndë gjatë bombardimeve në Siri, por...

Njihuni me njeriun “Hulk” në jetën reale (Foto)

Valdir Segato është aq i fiksuar pas trupit muskuloz sa që po rrezikon dhe jetën për t’i ngjasuar personazhit “Hulk”. 48 vjecari që po injekton...

Zbulimi i rrallë në shkretëtirë, ja çfarë është gjetur (Video)

Një video që po qarkullon në internet është bërë hit, pasi është vërtetë e çuditshme ajo që shihet në të. Siç duket dhe në video...

Kur do të bëhet Toka e pabanueshme?

Përgjatë shekujve ka patur shumë përpjekje për të parashikuar vdekjen e planetit tonë. Edhe Isak Njutoni e provoi, ndërsa thuhet se parashikoi fundin e...

Dhjetë fakte për pasurinë marramendëse të Pablo Escobarit

Pablo Escobar, i njohur ndryshe si “Mbreti i kokainës”, ishte djali i një fermeri të varfër kolumbian, por pa mbushur ende mirë 35 vjeç,...

Ja pse disa njerëz plaken dhe vdesin më herët se të tjerët

Disa persona plaken më shpejt sesa të tjerët, e disa tjerë edhe mund të vdesin më herët pavarësisht se kanë bërë një stil të...

Artikujt e Fundit

Këto janë “Katunarkat zvicerane” krejtësisht nudo (Foto+18)

Këto janë femrat zviceran qe po çmendin internatin. Shumë seksi dhe tërheqëse por kjo nuk përben lajmin interesant. Këto janë femrat e quajtura “fshatarkat zvicerane”. Fotot e...

Skandal i Leo Messit kur heq fanellën. Mediat spanjolle zbulojnë veprimin që nuk e...

Pesë herë më i miri i botës, Leo Messi, shënoi në minutën e 92’ ku i dhuroi tre pikë Barcelonës, duke rihapur seriozisht gara...

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...
wordpress hit counter