15 C
Pristina
E hënë, Gusht 21, 2017

Mediat e huaja shkruajnë për taksistin shqiptar të fiksuar pas Trump (FOTO)

Mediat e huaja, Associated Press , Daily Mail por dhe Fox Neës i kanë kushtuar një artikull taksistit shqiptar Uljan Kolgjegja për stilin e...

Lëvizi 43 vjet në karrocë invalidësh, tani e zbuloi se mund të ecë

Një njeri i cili ka kaluar 43 vjet të jetës së tij në një karrocë invalidësh për shkak se i ishte gabuar diagnoza mjekësore,...

Ja cili është ushqimi më i shtrejtë në botë

Ushqimi më i shtrenjtë në botë është një pjepër i quajtur Yubari dhe bëhet fjalë për një lloj të veçantë pjepri, që kultivohet në...

Nis punën radio-teleskopi më i madh në botë

Në kërkim për jashtëtokësorë, Kina ka ndërtuar radio-teleskopin më të madh në botë, që thuhet se do të çojë në “zbulime përtej imagjinatës sonë”. Pajisja...

Piktura ‘kopje’ që mblidhte pluhur në magazinë, del të jetë origjinali i tre milionë...

Bendor Grosvenor, një historian që drejton emisionin ‘Fals apo Pasuri’ në BBC, e ka zbuluar në Muzeun e Swansea në Wales, një pikturë që...

Ku çojnë vrimat e zeza? Shkenca kërkon dëshmi nëse ato janë portale drejt universeve...

Një teori në fizikën e grimcave thotë se janë nëntë dimensione dhe se vrimat e zeza janë kryesoret për të arritur tek to. Kjo...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter