10 C
Pristina
E premte, Shkurt 24, 2017

Supa hahet apo pihet? Ja përgjigja [Video]

Shumë njerëz kanë mëdyshje kur vjen fjala tek supa. A hahet apo pihet? Pikëpyetja vazhdon të mbetet gjithnjë, përderisa thuhet ‘të gatuhet’ e në anën...

Përbërësi sekret, këshillë e artë: Në këtë mënyrë BRUMi çdoherë do të bymehet më...

Nëse do të ndiqni këtë këshillë, më kurrë nuk do t’ju ndodhë që brumi t’ju bjerë apo të mos bymehet mirë. Ja disa truqe, të...

5 mënyra për të ricikluar perimet dhe përgatitur lëngun e tyre

Perimet duhet të jenë gjithnjë të pranishme në gatime, sidomos te ato të fëmijëve. Nëse ata nuk i pëlqejnë, të paktën gjeni mënyrat për...

Recetat që është vështirë të gatuhen në shtëpi

Dikur ishte mjaft e vështirë për të marrë recetat që të pëlqenin në një restorant, kurse sot, nëpërmjet rrjeteve sociale, mund të marrësh dhe...

Bëjeni këtë koktel për Vitin e Ri (Video)

Përgatitjet për festat tashmë janë në përfundim. Të gjithë kemi dekoruar shtëpine, kemi bërë blerjet e nevojshme për dukjen tonë dhe besoj që kemi vendosur...

E shijshme për çdo rast: Pite me hajvar dhe kërpudha!

Përbërësit: ▪ 500 gr kore të gatshme ▪ 100 ml ujë ▪ 100 ml vaj ▪ gjysmë kavanozi ajvar ▪ 500 g kërpudha shampinjon ▪ 1 presh ▪ kripë sipas shijes Përgatitja: 1....

Kuzhinieri shqiptar Rene Rexhepi, përgatit një peshk të frikshëm që i përket parahistorisë (Foto)

Në llogarinë e tij në Facebook, kuzhinieri shqiptar me famë në botë, ka postuar një fotografi ku shfaqet një peshk i çuditshëm dhe i...

Është me rëndësi ta dini: Si t’ia bëni nëse halat e peshkut ju ngelin...

Shumica e njerëzve e duan mishin e peshkut, mirëpo jo me dëshirë e hanë, apo fare nuk marrin guximin ta hanë, sepse frikësohen në...

DESERT për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao MUSKUJ MË TË MËDHENJ

Nëse jeni adhurues i çokollatës, por dëshironi të mbani linjën perfekt, kjo ëmbëlsirë është për ju! Për përgatitje të kësaj ëmbëlsire të shëndetshme do t’ju...

Tavë me mish gjedhi që deri tani nuk e keni provuar (Video)

Përbërësit: ▪ 400 g tul mishi gjedhi, ▪ 500 ml sup gjedhi, ▪ 125 ml verë të zezë, ▪ 100 g miell, ▪ 3 patate, ▪ 3 karota, ▪ 1 qepë, ▪...

Artikujt e Fundit

Qeveria ndan 50 mijë euro për shënimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria e Kosovës ka marr vendimin për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e manifestimit gjithë popullor “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, që...

Vetëvendosja injoroi himnin e Kosovës në Konventën e AKR-së

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri dhe deputetja Donika Kadaj-Bujupi kanë injoruar himnin e Kosovës në Konventën e IV-të të Aleancës Kosova e Re. Në...

Aksidentohet një autobus në kryeqytet (Foto)

Njëri nga autobusët e rinj urban të kryeqytetit është aksidentuar para pak minutash, nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit”, ku...

‘Stupcat’ marrin kartelat e para të tifozëve ‘Dardanët’ (Foto)

‘Stupcat’ njihen si tifozët më të mëdhenj të Përfaqësues së Kosovës në futboll. Ata nuk lënë ndeshje pa e shikuar dhe gjenden gjithmonë afër ekipit. ‘Stupcat’...

Surpriza e Shpat Kasapit! Thotë se së shpejti do të zbulojë personin e zemrës

Këngëtari i njohur Shpat Kasapi shumë shpejt pritet të publikojë projektin e tij më të ri muzikor. Përveçse në muzikë, ai ka treguar se këtë vit...
wordpress hit counter