7 C
Pristina
E mërkurë, Mars 29, 2017

Kuzhinieri shqiptar Rene Rexhepi, përgatit një peshk të frikshëm që i përket parahistorisë (Foto)

Në llogarinë e tij në Facebook, kuzhinieri shqiptar me famë në botë, ka postuar një fotografi ku shfaqet një peshk i çuditshëm dhe i...

DESERT për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao MUSKUJ MË TË MËDHENJ

Nëse jeni adhurues i çokollatës, por dëshironi të mbani linjën perfekt, kjo ëmbëlsirë është për ju! Për përgatitje të kësaj ëmbëlsire të shëndetshme do t’ju...

E shijshme për çdo rast: Pite me hajvar dhe kërpudha!

Përbërësit: ▪ 500 gr kore të gatshme ▪ 100 ml ujë ▪ 100 ml vaj ▪ gjysmë kavanozi ajvar ▪ 500 g kërpudha shampinjon ▪ 1 presh ▪ kripë sipas shijes Përgatitja: 1....

Bëjeni këtë koktel për Vitin e Ri (Video)

Përgatitjet për festat tashmë janë në përfundim. Të gjithë kemi dekoruar shtëpine, kemi bërë blerjet e nevojshme për dukjen tonë dhe besoj që kemi vendosur...

Tavë me mish gjedhi që deri tani nuk e keni provuar (Video)

Përbërësit: ▪ 400 g tul mishi gjedhi, ▪ 500 ml sup gjedhi, ▪ 125 ml verë të zezë, ▪ 100 g miell, ▪ 3 patate, ▪ 3 karota, ▪ 1 qepë, ▪...

Mish pule me kërpudha dhe brokoli (Video)

Përbërësit: – 500 g gjoks pule, – 250 g kërpudha shampinion, – 500 g brokoli, – 1 filxhan supë pule, – 1/3 filxhan salcë soje, – ¼ filxhan miell, – 3...

Kofshë pule të pjekura, me perime dhe mollë

Përbërësit: ▪ 8 kofshë pule; ▪ 200 gr. speca të freskët të gjelbër; ▪ 400 gr. molla; ▪ 120 gr. qepë; ▪ 2 thelb hudhër; ▪ 100 mi. verë e...

Truk i shkëlqyeshëm: Zieni vezët në FURRË! (Video)

Nëse jeni adhurues i vezëve të ziera, me siguri çdo herë nevrikoseni kur nuk arrini t’i zieni mirë. Provojeni këtë truk dhe gjithmonë do...

Qofte të përziera

Recetë e shijshme dhe shumë e lehtë për ta përgatitur. Kjo gjellë ju merr vetëm 35 minuta për ta gatuar. Përbërësit: 1 kg mish i bluar 1...

Qofte me patate

Recetë e shijshme dhe shumë e lehtë për ta përgatitur. Më poshtë keni përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes së gjellës Përbërësit: 4-5 patate mesatare 250 gr mish...

Artikujt e Fundit

Putin i jep Serbisë dhjetëra tanke dhe aeroplanë luftarakë, falas!

Serbia dëshiron të bashkohet me BE-në. Por vendi ballkanik merr një furnizim me pajisje ushtarake me shumicë nga pronat e rezervave ruse – pa...

Deputetët paguhen sa pesë paga mesatare

Përderisa pagat mujore në Kosovë sillen nga 130 deri në mbi 400 euro, deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të kenë pagë pesë herë...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Lipjan (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Lipjan, saktësisht në fshatin Lapnasel. Policia e Kosovës konfirmoi për Telegrafin se aksidenti ka ndodhur...

S’ua merr mendja cili yll botëror e këndoi mbrëmë këngën “Hajde halla e madhe”...

Këngët shqipe padyshim që shumë shpesh kalojnë edhe kufijtë e vendeve shqiptare dhe deri më tani janë kënduar nga disa yje. E fundit që këndoi...

Anita Haradinaj rrëfen peripecitë pa bashkëshortin: Nuk mundem më!

Bashkëshortja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ishte e ftuar në emisionin “Rudina” ku ka folur për vështirësitë që po...
wordpress hit counter