7 C
Pristina
E mërkurë, Mars 29, 2017

Vezë të pjekura në furrë (Foto)

Përbërësit: 100 ml ajkë e thartë (shmant, pavllakë, salcë kosi) 1 vezë Pak majdanoz 50 gr djath kaçkavall në rende 1 lugë e vogël prezle (thërrime buke) 1 lugë e...

Mish pule me kërpudha dhe brokoli (Video)

Përbërësit: – 500 g gjoks pule, – 250 g kërpudha shampinion, – 500 g brokoli, – 1 filxhan supë pule, – 1/3 filxhan salcë soje, – ¼ filxhan miell, – 3...

Qofte me patate

Recetë e shijshme dhe shumë e lehtë për ta përgatitur. Më poshtë keni përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes së gjellës Përbërësit: 4-5 patate mesatare 250 gr mish...

Përbërësi sekret, këshillë e artë: Në këtë mënyrë BRUMi çdoherë do të bymehet më...

Nëse do të ndiqni këtë këshillë, më kurrë nuk do t’ju ndodhë që brumi t’ju bjerë apo të mos bymehet mirë. Ja disa truqe, të...

Musaka me perime

Përbërësit: 2 patëllxhan 3 domate 3 patate 2 vezë 200 g kos 70 g djathë të bardhë vaj ulliri kripë dhe piper i zi ...

Bëjeni këtë koktel për Vitin e Ri (Video)

Përgatitjet për festat tashmë janë në përfundim. Të gjithë kemi dekoruar shtëpine, kemi bërë blerjet e nevojshme për dukjen tonë dhe besoj që kemi vendosur...

Është me rëndësi ta dini: Si t’ia bëni nëse halat e peshkut ju ngelin...

Shumica e njerëzve e duan mishin e peshkut, mirëpo jo me dëshirë e hanë, apo fare nuk marrin guximin ta hanë, sepse frikësohen në...

Tavë me mish gjedhi që deri tani nuk e keni provuar (Video)

Përbërësit: ▪ 400 g tul mishi gjedhi, ▪ 500 ml sup gjedhi, ▪ 125 ml verë të zezë, ▪ 100 g miell, ▪ 3 patate, ▪ 3 karota, ▪ 1 qepë, ▪...

E shijshme për çdo rast: Pite me hajvar dhe kërpudha!

Përbërësit: ▪ 500 gr kore të gatshme ▪ 100 ml ujë ▪ 100 ml vaj ▪ gjysmë kavanozi ajvar ▪ 500 g kërpudha shampinjon ▪ 1 presh ▪ kripë sipas shijes Përgatitja: 1....

Mësoni si të gatuani këtë tortë të shijshme

Tortë “sharlota” me mollë I përziejmë të verdhat e vezës me sheqerin deri sa të shkrihet sheqeri dhe të zbardhet ngjyra e vezëve. Pas kësaj e...

Artikujt e Fundit

Putin i jep Serbisë dhjetëra tanke dhe aeroplanë luftarakë, falas!

Serbia dëshiron të bashkohet me BE-në. Por vendi ballkanik merr një furnizim me pajisje ushtarake me shumicë nga pronat e rezervave ruse – pa...

Deputetët paguhen sa pesë paga mesatare

Përderisa pagat mujore në Kosovë sillen nga 130 deri në mbi 400 euro, deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të kenë pagë pesë herë...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Lipjan (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Lipjan, saktësisht në fshatin Lapnasel. Policia e Kosovës konfirmoi për Telegrafin se aksidenti ka ndodhur...

S’ua merr mendja cili yll botëror e këndoi mbrëmë këngën “Hajde halla e madhe”...

Këngët shqipe padyshim që shumë shpesh kalojnë edhe kufijtë e vendeve shqiptare dhe deri më tani janë kënduar nga disa yje. E fundit që këndoi...

Anita Haradinaj rrëfen peripecitë pa bashkëshortin: Nuk mundem më!

Bashkëshortja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ishte e ftuar në emisionin “Rudina” ku ka folur për vështirësitë që po...
wordpress hit counter