6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Bëjeni këtë koktel për Vitin e Ri (Video)

Përgatitjet për festat tashmë janë në përfundim. Të gjithë kemi dekoruar shtëpine, kemi bërë blerjet e nevojshme për dukjen tonë dhe besoj që kemi vendosur...

E shijshme për çdo rast: Pite me hajvar dhe kërpudha!

Përbërësit: ▪ 500 gr kore të gatshme ▪ 100 ml ujë ▪ 100 ml vaj ▪ gjysmë kavanozi ajvar ▪ 500 g kërpudha shampinjon ▪ 1 presh ▪ kripë sipas shijes Përgatitja: 1....

Kuzhinieri shqiptar Rene Rexhepi, përgatit një peshk të frikshëm që i përket parahistorisë (Foto)

Në llogarinë e tij në Facebook, kuzhinieri shqiptar me famë në botë, ka postuar një fotografi ku shfaqet një peshk i çuditshëm dhe i...

Është me rëndësi ta dini: Si t’ia bëni nëse halat e peshkut ju ngelin...

Shumica e njerëzve e duan mishin e peshkut, mirëpo jo me dëshirë e hanë, apo fare nuk marrin guximin ta hanë, sepse frikësohen në...

DESERT për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao MUSKUJ MË TË MËDHENJ

Nëse jeni adhurues i çokollatës, por dëshironi të mbani linjën perfekt, kjo ëmbëlsirë është për ju! Për përgatitje të kësaj ëmbëlsire të shëndetshme do t’ju...

Tavë me mish gjedhi që deri tani nuk e keni provuar (Video)

Përbërësit: ▪ 400 g tul mishi gjedhi, ▪ 500 ml sup gjedhi, ▪ 125 ml verë të zezë, ▪ 100 g miell, ▪ 3 patate, ▪ 3 karota, ▪ 1 qepë, ▪...

Mish pule me kërpudha dhe brokoli (Video)

Përbërësit: – 500 g gjoks pule, – 250 g kërpudha shampinion, – 500 g brokoli, – 1 filxhan supë pule, – 1/3 filxhan salcë soje, – ¼ filxhan miell, – 3...

Kofshë pule të pjekura, me perime dhe mollë

Përbërësit: ▪ 8 kofshë pule; ▪ 200 gr. speca të freskët të gjelbër; ▪ 400 gr. molla; ▪ 120 gr. qepë; ▪ 2 thelb hudhër; ▪ 100 mi. verë e...

Truk i shkëlqyeshëm: Zieni vezët në FURRË! (Video)

Nëse jeni adhurues i vezëve të ziera, me siguri çdo herë nevrikoseni kur nuk arrini t’i zieni mirë. Provojeni këtë truk dhe gjithmonë do...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter