31 C
Pristina
E premte, Korrik 21, 2017

ARBANA XHARRA KTHEHET NË SHTËPI PAS RRAHJES BRUTALE

Pas aderimit të saj në PDK, Xharra ishte vazhdimisht cak i militantëve të partisë Vetëvendosje, të cilët nuk kanë kursyer edhe fyerjet verbale ndaj...

Sulmohet fizikisht Arbana Xharra

Është rrahur brutalisht ish-gazetarja Arbana Xharra e cila tri ditë më parë iu bashkangjit PDK-së. Lajmi është bërë i ditur nga Berat Buzhala Sipas tij Xharra...

Liberalizimi i vizave divorcoi përfundimisht Ukrainën nga Perandoria ruse

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenonko ka thënë se marrëveshja e liberalizimit të vizave, në mes vendit të tij dhe Bashkimit Evropian shënon “divorcin nga Perandoria...

Isa Mustafa s’e lëshon “timonin” e LDK-së

Edhe pas rrëzimit të Qeverisë që e ka drejtuar për më shumë se dy vjet Isa Mustafa nuk do ta lëshojë “timonin” e Lidhjes...

Sa shqiptarë gjenden në gjithë botën, sipas Presidentit Nishani? (Video)

Presidenti në largim, Bujar Nishani, në emisionin Komiteti, ka folur për gjendjen e shqiptarëve jashtë kufijve të Shqipërisë, dhe pozitën e tyre në vendet...

Haradinaj: Nëse Serbia s’e heq Kosovën nga Kushtetuta e saj, Nishin do ta fusim...

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se duhet të dalë dikush e t’i prish agjendat e Serbisë më...

Reichel godet liderët e Kosovës nga Ukraina për vizat: Jeni të paaftë për t’i...

Ernst Reichel, ambasador gjerman në Ukrainë, pas liberalizimit të vizave për qytetarët e Ukrainës, ka përmendur edhe Kosovën. Ai ka thënë se liderët kosovarë...

Zyrtare: Zgjedhjet mbahen më 11 qershor (DOKUMENT)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur që më 11 qershor të mbahen zgjedhjet e parakohshme në vend. Gazeta Express ka siguruar vendimin përmes...

Anëtarja e PDK’së Arbana Xharra fillon fushatën me Kadri Veselin (Foto)

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, i shoqëruar nga e sapo aderuara në politikë, Arbana Xharra, kanë takuar një grup të sipërmarrësve. Veseli ka thënë se...

Gecaj: E bojkotuam takimin me Thaçin sepse nuk e njohim si president

Takimin e sotëm të presidentit Hashim Thaçi me përfaqësuesit e partive politike ku është diskutuar për caktimin e datës së zgjedhjeve të parakohshme, e...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter