31 C
Pristina
E premte, Korrik 21, 2017

Leotrimi sot ka nevojë për ne, një vit më parë i vdiq Babai nga...

Leotrimi 7 vjeçar me tumor në tru kërkon ndihmë Leotrimi 7 vjeçar me tumor në tru kërkon ndihmë. Djali i ushtarit të vdekur nga plagët...

Pamje të rënda të dëshmisë tronditëse/Serbët varrosin të gjallë shqiptarët [Video]

Një tjetër dëshmi e krimeve të ushtrisë serbe në Kosovë në vitet e luftës ‘98-‘99. Së fundmi një video ku duken paramilitarët serbë duke...

Mirë që s’është Adem Jashari gjallë se tash Leonardi do ta çonte në Gjykatën...

Le të tingëlloj si ‘bitch’ (s’ma ndin), si besimtare (jo fetare), s’e lë dot pa e thënë këtë që po dua ta them: (koincidencë...

Biseda e Gani Gecit, detajet se kush e vrau kolonel Tahir Zemajn, ja emrat...

Tahir Zemaj me të birin Enisin dhe kushëririn Hasan Zemajn, më 4 janar 2003 u vranë në një pritë të organizuar pas shpine te...

Detaje të reja rreth kamerave të burgut ku gjendej Astrit Dehari

Askush nuk është parë duke hyrë apo dal nga dhoma e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit në kohën kur dyshohet se i ndjeri ka...

Ky është afaristi që dhuroi 90 mijë euro, për shërimin e 20 vjeçares së...

Afaristi nga qyteti i Prishtinës, Xhelal Gashi, ka rrëfyer momente të tij të cilat përjetoi kur ai vendosi të ndihmojë Fatime Ukën, për t’i...

Publikohet videoja më e re e vrasjes së Ambasadorit: Vrasësi bërtet “Allahu Ekber”

Një video e publikuar shfaq momentin kur dëgjohet atentatori i ambasadorit rus në Turqi, Andrei Karlov, thotë “Allahu Ekber”. Atentatori i ambasadorit Karlov është vrarë. Ambasadori...

Norvegjia kërkon punëtorë me 4500 euro në muaj, ja profesionet

Norvegjia është në kërkim të inxhinierëve, mësuesve (sidomos ata të shkencave natyrore), mjekëve dhe infermierëve, shoferëve të autobusëve, kuzhinierëve dhe kamerierëve. Zyra evropiane për punësim...

Gazetarja e Kosovës zbulon marrëveshjen e fshehtë Rama-Vuçiç: Këtë e prisnim nga kushdo, por...

Gazeta e Kosovës "Zëri" një ditë më parë ka publikuar një dokument të fshehtë që u nënshkrua para disa ditësh në Beograd nga Edi...

Nëna e Astrit Deharit Baton Haxhiut: “Nuk të kemi borxh asgjë me na trazu...

Ndërkohë në konferencën e Lëvizjes Vetëvendosje dhe familjes Dehari, ka folur edhe nëna e Astritit, Xhemilja, e cila ka shtruar një kërkesë të drejtpërdrejt...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter