12 C
Pristina
E hënë, Maj 29, 2017

Shqiptarja përfiton bursën amerikane të studentes së vdekur

Kristina Leska, 22 vjeç, që studion në qytetin e St. Clair Shores, iu dha bursa e studentit në universitetin e Beaumont Grosse në Wayne,...

Çfarë synon Qeveria, me kursimet e qytetarëve? (Video)

Javën që shkoi, Kuvendi i Kosovës e miratoi në lexim të parë Projektligjin për Fondet Pensionale. Por, ende nuk është e qartë se cilat...

Fshati që përveç ujit, rrugës dhe dritave “vuan” edhe nga mungesa e nuseve (Video)

Të lënë në harresë për thuajse çerek shekulli, banorët e fshatit Skilaj kërkojnë t’u rregullohet rruga që i lidh me aksin nacional. Uji që shkon...

Dënimi i Sllobodan Gavriqit shqyrtohet sot në Apel

Në Gjykatën e Apelit nisi shqyrtimi i dënimit të Sllobodan Gavriqit për vepra që lidhen me terrorizmin dhe rrezikimin e rendit kushtetues të vendit. Gjyqtarja...

Përfundon tubimi i veteranëve tek muri te ura e Ibrit

Ka marrë fundi tubimi i veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tek muri, në anën veriore të Urës së Ibrit. Rreth 100 veteranë qenë mbledhur...

Rasti “Stenta” mund të zgjerohet me akuza të reja

Një aktvendim i gjyqtares së Procedurës Paraprake, Alltën Murseli, ka zgjatur hetimet në lidhje me rastin “Stentat” deri më 16 dhjetor 2016. Gazeta “Zëri” e...

Lladrovci e mbajti premtimin, qeveris me gra

Drenasi është komuna “kampion” në Kosovë, e cila ka më shumti gra drejtoresha. Madje kjo komunë e Drenicës ka gra në krye të drejtorive aq...

Vërshim i papritur në rrugën “Luan Haradinaj” (FOTO)

Sasi e madhe e ujit ka mbuluar papritur rrugën “Luan Haradinaj” në kryeqytet. Uji ka vërshuar objektet e Stacionit Qendra të Policisë së Kosovës dhe...

Hoxhaj: Ekstremizmi në Kosovë erdhi nga jashtë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, tha të hënën se vendet e tjera kanë eksportuar ekstremizmin e dhunshëm në vendin e tij, i...

Flet avokatja e Haradinajt në Hagë – cilat janë sipas saj alternativat e mundshme...

Ish kryeministri i Kosovës dhe Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, vazhdon të mbahet në paraburgim në qytetin Colmar në Francën lindore. Zoti Haradinaj u...

Artikujt e Fundit

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter