31 C
Pristina
E premte, Korrik 21, 2017

Reichel godet liderët e Kosovës nga Ukraina për vizat: Jeni të paaftë për t’i...

Ernst Reichel, ambasador gjerman në Ukrainë, pas liberalizimit të vizave për qytetarët e Ukrainës, ka përmendur edhe Kosovën. Ai ka thënë se liderët kosovarë...

Policia e Shkupit merr në pyetje edhe disa të dyshuar për natën e dhunshme...

Policia dje në stacion ka marrë në pyetje edhe disa persona tjerë të cilët kanë marrë pjesë në sulmin e 27 prillit ndaj Kuvendit...

Pronarja i “këputi” dorën 13-vjeçarit, sepse kërkoi ushqim dhe rrogë më të madhe (Video+18)

Një djalë, 13 vjeç, thuhet se ishte punësuar nga një pronare, e identifikuar si Shafqat Bibi, për një rrogë prej 3.000 rupeve pakistaneze (rreth...

Zyrtare: Zgjedhjet mbahen më 11 qershor (DOKUMENT)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur që më 11 qershor të mbahen zgjedhjet e parakohshme në vend. Gazeta Express ka siguruar vendimin përmes...

Anëtarja e PDK’së Arbana Xharra fillon fushatën me Kadri Veselin (Foto)

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, i shoqëruar nga e sapo aderuara në politikë, Arbana Xharra, kanë takuar një grup të sipërmarrësve. Veseli ka thënë se...

Turqia e kritikon Gjermaninë pse ua pranoi azilin ish-ushtarëve turq

Turqia e ka kritikuar ashpër Gjermaninë për pranimin e kërkesave të azilit disa ish pjesëtarëve të ushtrisë turke, të cilët Ankaraja i akuzon për...

Mediumi i Republika Srpska: Thaçi, Çeku, Limaj, Muja shkojnë në Speciale

Para Gjykatës Speciale për Krime Lufte të UÇK-së si dhe për trafikim organesh njerëzore, sipas medieve serbe, do të mund të dalin shumë nga...

Anton Quni tregon se me çka merren vëllezërit e tij

Deputeti i LDK-së, Anton Quni të mërkurën në Kuvendin e Kosovës, ka mbajtur një fjalim ku ndër të tjera ka deklaruar se nuk tërhiqet...

Thaçi: “Shqipëria e Madhe” propagandë e Beogradit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se bashkimi i Kosovës me Shqipërinë që ndryshe është përfolur edhe si krijimi i “Shqipërisë së Madhe”...

Gecaj: E bojkotuam takimin me Thaçin sepse nuk e njohim si president

Takimin e sotëm të presidentit Hashim Thaçi me përfaqësuesit e partive politike ku është diskutuar për caktimin e datës së zgjedhjeve të parakohshme, e...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter