31 C
Pristina
E premte, Korrik 21, 2017

Policja ngre dy gishtat në videon e policisë, Saimir Tahiri e merr direkt në...

Kristina Çakeri, oficerja simpatike që ngre dy gishtat lart në videon e përgatitur nga Policia e Tiranës me rastin e festave të 28-29 Nëntorit...

Lushtaku: Ramizi i fiton zgjedhjet, Bazaj u tërhoq për arsye të fort! (Foto)

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, i cili vjen nga rajoni i Drenicës, Nuredin Lushtaku shprehet i bindur se partia e Kadri Veselit do...

Pak borë, shumë vështirësi në komunikacion!

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut reagoi të martën pas reshjeve të para të borës, duke thënë se bora e...

Nxënësit vriten me njëri-tjetrin, shteti hesht

Tre nxënës janë viktima të dhunës brenda dy ditësh në Prishtinë. Që të tre kanë marrë plagë nga thika, të shkaktuara nga dora e...

Nikoliq: Nuk mund të kopjohet Asociacioni

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq ka thënë sot se nuk mund të kopjohet Asociacioni i Komunave Serbe, duke shtuar se në asnjë vend tjetër në...

Analistët parashikojnë fushatë të qetë

Njohësi i proceseve zgjedhore, Blerim Burjani, ka thënë të hënën se fushata parazgjedhore për kryetar të Drenasit nuk pritet të përcillet me tensione. Ai ka...

Minxhozi: 28 Nëntori, festa e bashkimit të shqiptarëve

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, Festën e Flamurit e konsideron si festë bashkimi për të gjithë popullin, ndërsa thotë sesi shqiptarët asnjëherë...

Aksident trafiku dhe kolona të gjata te “Kodra e Trimave” (Foto)

Si pasojë e reshjeve të borës dhe ngricave në rrugën Prishtinë-Podujevë, përkatësisht në rrugën “Vëllëzërit Fazliu” në lagjen “Kodra e Trimave”, janë krijuar kolona...

Pajaziti: Të zbardhet vdekja e punëtorit të KEDS’it

Kryesindikalisti i punëtorëve të KEDS-it, Fehmi Pajaziti, ka thënë se me dhimbje të thellë e kanë marrë lajmin për vdekjen e kolegut të tyre,...

Matoshi: Sulmi ndaj konzulatës turke, ishe sulm edhe ndaj Kosovës

Analisti i çështjeve politike në vend Halil Matoshi, ka shkruar në profilin e tij në facebook, se sulmi i çmendur mbi konzulatën turke ne...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter