6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Izraeli nuk do ta njohë paravarësinë e Kosovës

Izraeli nuk do ta njohë ekzistimin e Kosovës si shtet i pavarur. Kështu së paku ka thënë ambasadorja e sapozgjedhur e Izraelit në Serbi, Alona...

Rrëfimi i kosovares që humbi dy këmbët në minë, tash jeton në Amerikë dhe...

Njeriu që i shpëtojë vdekjes është duke punuar së bashku me mjekët që e shpëtuan atë në Manhattan. Shqiptarja e Kosovës, Ibadete Thaqi, ka çuditur...

Beteja e parë e Agim Çekut ishte me Ratko Mlladiqin (Video)

Në emisionin “Komiteti”, ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Çeku, ka folur për inkuadrimin e tij në ushtrinë kroate dhe betejën e tij...

Veterani i UÇK-së rrëfen se si u frynë listat: Në fshatin tim ishin pesë...

Ishte rreth 15 vjeç kur iu bashkua luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Por, ndihet i turpëruar me atë që ndodhi pas luftës në...

Avokati nga Novi Pazari flet për pensionet e kosovarëve në Serbi

Emir Fetahoviq, avokat në Novi Pazar të Serbisë, e ka ndihmuar pensionistin kosovar Shaban Kelmendin që ta procedojë rastin e tij në Gjykatën Evropiane...

Historiku i arrestimeve nga fletarrestet serbe (Video)

Përveç Nehat Thaçit, serbët më parë patën arrestuar edhe dy policë të Kosovës në mars të vitit 2012. Ndërkaq, pati shumë zyrtarë të lartë kosovarë,...

Gashi: Vazhdimi i paraburgimit të aktivistëve të VV-së – lojë politike

U është vazhduar paraburgimi tre aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Atdhe Arifi, Egzon Halitit dhe Astrit Deharit, të cilët akuzohen nga Prokuroria se kanë kryer...

Gjykata e Nishit jep detaje për arrestimin e Thaçit (Video)

Mediat rajonale raportojnë se shefi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi, është transferuar nga qyteti jugor i Nishit në Beograd,...

Momenti i përplasjes, mes Selimit e Haxhiut (Video)

Gjatë interpelancës së sotme në Kuvendin e Kosovës, ku u diskutua rreth çështjes së pjesës verore të Mitrovicës, deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka...

Rexha kapet me Kamishin

Deputeti i VV-së Rexhep Selimi iu ka kundërvënë deputetit të PDK-së Bekim Haxhiut i cili ka thënë se fajin për gjendjen në veri e...

Artikujt e Fundit

Këto janë “Katunarkat zvicerane” krejtësisht nudo (Foto+18)

Këto janë femrat zviceran qe po çmendin internatin. Shumë seksi dhe tërheqëse por kjo nuk përben lajmin interesant. Këto janë femrat e quajtura “fshatarkat zvicerane”. Fotot e...

Skandal i Leo Messit kur heq fanellën. Mediat spanjolle zbulojnë veprimin që nuk e...

Pesë herë më i miri i botës, Leo Messi, shënoi në minutën e 92’ ku i dhuroi tre pikë Barcelonës, duke rihapur seriozisht gara...

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...
wordpress hit counter