15 C
Pristina
E hënë, Gusht 21, 2017

Spitalet rrezikojnë të mbesin pa ushqim

Spitalet e Kosovës rrezikojnë të mos arrijnë të paguajnë shërbimet e pastrimit dhe të ushqimit, si rezultat i shkurtimeve buxhetore të bëra nga ana...

Bëhen 18 vjet nga masakra e Abrisë së Epërme

Më 26 shtator 1998, në Abri të Epërme, forcat serbe kryen një nga masakrat më të tmerrshme gjatë luftës në Kosovë 1998-1999. Në këtë ditë...

Kryeministri Isa Mustafa takoi sekretarin e OKB-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka takuar në New York sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, presidentin e Shqipërisë,...

Ganja ironizon me Vetëvendosjen

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar sërish me Lëvizjen Vetëvendosje. Kësaj radhë objekt është stërvitja e përbashkët mes Forcave të Sigurisë së Kosovës,...

VV: Babai i Erzen Vraniqit s’lëshoi leje për Kishën në kampusin e UP-së (Dokument)

Vetëvendosje ka demantuar deklarimet e Igumenit Sava Janjiq dhënë për Radio Europa e Lirë se Kisha ortodokse e ndërtuar në Kampusin Universitar ka leje...

Mban familjen duke shitur gjakun e tij

Quhet Fatlum Xhemajli. Por, thotë se prindërit i kishin vënë emër të gabuar. “Jeta ime ka shkuar për të keq”, shprehet Fatlum, të cilin...

FSK-ja përkrah Ushtrisë Shqiptare dhe britanike (Foto)

Forca e Sigurisë së Kosovës bashkë me Forcat e Armatosura të Shqipërisë dhe British Army e kanë zhvilluar stërvitjen e përbashkët sot në Bizë...

Kosova përsëri drejt UNESCO-s

Kosova është duke i bërë të gjitha përgatitjet për të kandiduar sërish për anëtarësim në Agjencinë për Kulturë, Shkencë dhe Arsim të Kombeve të...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter