6 C
Pristina
E enjte, Mars 30, 2017

Çfarë ndodh nëse nuk ankohesh për dy javë?

Një opinioniste e Huffington Post ka bërë një eksperiment me veten. Alexii Lardis vendosi të mos ankohej për dy javë. Nuk ankohej më në...

Të gjitha gjërat që femrat bëjnë për t’u dukur sa më bukur por meshkujt...

Çfarë urrejnë meshkujt te femrat? Atë që nuk e mendonit kurrë. Nëse femrat shpenzojnë kohë të gjatë duke bërë makiazhin, duke mbushur vetullat apo...

Shikoni porno? Ja si ndikon kjo në jetën tuaj

Në një studim të publikuar këtë muaj nga hulumtuesit e universitetit të Indianas dhe atij të Hawait, në Hulumtimin e Komunikimit Njerëzor, është bërë...

Ngrihet flamuri shqiptar edhe në serialin amerikan ”The Simpsons”

Një ndër serialet më të shikuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) ”The Simpsons” në pjesën 12 të sezonit 21 i ka kushtuar...

Nëse keni këto gjëra të varura në mure, hiqni menjëherë nga shtëpia

Shumë njerëz i duan dekorimet e ndryshme në muret e tyre, ose mbi inventarë, por që nuk janë të vetëdijshëm se disa prej tyre...

Ja si ta hiqni unazën që ju ka ngecur në gisht brenda pak sekondave...

Ky truk i mahnitshëm do t’ua heqë unazën që ka ngecur në gishtin tuaj në mënyrën më të lehtë të mundshme. Kjo është alternativë më...

Ja 6 arsyet pse njerëzit inteligjentë nuk janë asnjëherë të lumtur

“Lumturia, te njerëzit inteligjentë, është gjëja më e rrallë që mund të kem njohur”- Kur e ka thënë këtë, Ernest Hemingway, me siguri që ka...

Si të mësoni më shpejt?

Vitin e fundit, Stanford Medicine e kishte quajtur privimin e gjumit tek adoleshentët “epidemi”, duke e ndërlidhur atë me shumë pasoja shëndetësore – siç...

Forma e hundës tregon karakterin tuaj [Foto]

PËRVEÇ FORMAVE TË TJERA TË PJESËVE TË TRUPIT, ËSHTË VËRTETUAR SE EDHE FORMA E HUNDËS TREGON SHUMË PËR PERSONALITETIN E NJERIUT. Në disa rezultate të...

Dieta 48-orëshe që i heq toksinat dhe djeg dhjamin në afat rekord

Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes te doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në shëndetin e përgjithshëm si...

Artikujt e Fundit

Mos e leni kurrë natën Wi-Fi të lëshuar

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze, shkruan The...

Zbulohet jeta e të fejuarit të Marinës, martesa një ditore 300 mijë euro dhe...

Vetëm ditën e djeshme u prezantua për të gjithë publikun si i fejuari i vajzës së Eli Farës, Marina Farës. Mirëpo Edi Ismaili nuk...

Kujt po i thotë Majku: Pse po m’rrin kaq ftohtë, çka t’kam bo? [Video]

Padyshim që ky mund të llogaritet si një nga postimet më qesharake të tij. Këngëtari Majk ka hedhur një video në Instagram ku shihej se...

Zbulohet sekreti për rini të përjetshme

Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të ndryshuar ADN-në, që mund të rregullojë “gjenet e dëmtuara” në tru, të kurojë sëmundje të...

Ky është sekreti që fshihet mbas buqetës me lule të nuses

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë...
wordpress hit counter