6 C
Pristina
E enjte, Mars 30, 2017

Disa mënyra si të thyeni rutinën në shtrat

Jeni mërzitur me seksin monoton dhe pa fantazi? Ju është mërzitur pozicioni i misionarit dhe dhoma juaj e gjumit (vendi i përhershëm ku kryeni marrëdhenie)? Është...

10 këshilla praktike si të përballoni ndryshimin e orës pranverore

E diela e fundit e muajit mars, i zhvendos akrepat e orës 60 minuta përpara, duke na marrë kështu një orë nga gjumi dimëror. Këto...

Dani sjell këngën “Zemër” (Video)

Kënga ritmike është publikuar me videoklip Këngëtari Ramadan Krasniqi – Dani, ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, këngën dhe klipin “Zemër”. Kënga ritmike...

Sa kohë duhet të prisni për seks pas lindjes?

Pas sjelljes në jetë të një fëmije shumë femra fillojnë të kenë dyshimet dhe pyetjet e para për marrëdhëniet seksuale në të ardhmen. Edhe nëse...

Njerëzit inteligjentë mund t’i dalloni nga sytë

Për të kuptuar nëse një person është i zgjuar, shikojeni në sy. Edhe përmasat e bebes së syrit mund të jenë tregues të nivelit të...

Gjashtë arsye pse ndahen çiftet shqiptare

Shpeshherë dashuria ndalet në gjysmë si pasojë e ndonjë gabimi të njërit partner apo konflikteve me njëri-tjetrin. Edhe pse çiftet thonë se ai/ajo që dashuron...

3 Femrat më xheloze sipas shenjës së horoskopit

Në këtë artikull do zbuloni, se cilat janë femrat më xheloze sipas shenjës së horoskopit. Ekspertët që merren me këtë fushë kanë veçuar disa nga...

Dieta Turbo: Si të dobësoheni për dhjetë ditë me superushqime?

A ekziston vërtet një program ushqyes që t’ju ndihmojë të dobësoheni në pak ditë? Sipas mendimit të autores së dietës së supermetabolizmit, Haylie Pomroy, përgjigjja...

Si t’a hapni derën e veturës për 30 sekonda kur i keni harruar çelësat...

Edhe pse rrallë, ndodhë që secili nga ne mund t’i harrojmë çelësat e veturës brenda dhe ta kyçim derën. Kur kjo ndodhë, shumica si zgjidhje...

Ja cilat janë profesionet më të paguara për ata që nuk kanë diplomë

Shumë profesione janë nga më të kërkuarat, pa qenë nevoja për mbarimin e Universitetit: Nga drejtuesi i fermës, te kontrolli i fluturimit. Për disa profesione,...

Artikujt e Fundit

Mos e leni kurrë natën Wi-Fi të lëshuar

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze, shkruan The...

Zbulohet jeta e të fejuarit të Marinës, martesa një ditore 300 mijë euro dhe...

Vetëm ditën e djeshme u prezantua për të gjithë publikun si i fejuari i vajzës së Eli Farës, Marina Farës. Mirëpo Edi Ismaili nuk...

Kujt po i thotë Majku: Pse po m’rrin kaq ftohtë, çka t’kam bo? [Video]

Padyshim që ky mund të llogaritet si një nga postimet më qesharake të tij. Këngëtari Majk ka hedhur një video në Instagram ku shihej se...

Zbulohet sekreti për rini të përjetshme

Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të ndryshuar ADN-në, që mund të rregullojë “gjenet e dëmtuara” në tru, të kurojë sëmundje të...

Ky është sekreti që fshihet mbas buqetës me lule të nuses

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë...
wordpress hit counter