10 C
Pristina
E premte, Shkurt 24, 2017

Ky përbërës do të ndryshojë fytyrën tuaj për vetëm 5 minuta

Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkte kozmetike, kremra,...

Ja çfarë i ndodh trurit kur ndaheni me personin që e doni

Ndarja është e vështirë për dikë. Qoftë nëse ju kanë lënë ose e keni lënë dikë, shanset janë se ju ndjeheni të pikëlluar. Dhe për...

Dhjetë gjërat që secila femër duhet t’i mbajë në çantë [Video]

Secila femër duhet të mbajë gjërat esenciale në çantën e saj. Telefoni është gjithnjë mjeti i parë i cili duhet vendosur, për të vazhduar pastaj...

Dhjetë shenja që ju tregojnë se jeni super inteligjent [Video]

Jemi mahnitur gjithmonë me personat që kanë arritur sukses të madh në karrierë, në shkollë dhe kanë marrë vëmendje gjithmonë edhe në kafe me...

Nëse të ndodhin këto 7 gjëra, e keni një engjëll pranë

A besoni në ekzistimin e krijesave të padukshme? Engjëjt ekzistojnë në frekuenca të ndryshme vibracionale me njerëzit, për këtë shkak shumica prej nesh nuk jemi...

Pse disa persona janë të lindur për të prishur planet

Të gjithë kemi një shok që nuk ia vlen të bësh plane. Është djali që thotë që do vijë në kalçeto dhe afër orës...

4 sekretet e mamave që rrisin fëmijë të sjellshëm

S’dua ! Ik ! Mbylle derën ! Mos më fol ! S’dua të të dëgjoj ! Kur fëmija thotë këto fjalë, prindit i duket...

Shtatë gjëra që duhet t’i mbani larg qenit tuaj

Do të jenë të shumtë piknikët që ju presin këtë pranverë dhe verë e me siguri, bashkë me shportën plot ushqime, shumë prej jush...

Ja për çfarë shërben xhepi i brendshëm i mbathjeve të femrave

Edhe pse jemi ende larg verës, shumë prej nesh kanë filluar t’i provojnë që tani rrobat e banjos së verës së shkuar. Kjo është...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse çdo mëngjes pini një gotë me ujë?

Shumica e femrave të botës i bëjnë shpesh pyetjen vetes se çfarë bëjnë femrat japoneze, të cilat kanë një lëkurë të lëmuar dhe të...

Artikujt e Fundit

Qeveria ndan 50 mijë euro për shënimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria e Kosovës ka marr vendimin për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e manifestimit gjithë popullor “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, që...

Vetëvendosja injoroi himnin e Kosovës në Konventën e AKR-së

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri dhe deputetja Donika Kadaj-Bujupi kanë injoruar himnin e Kosovës në Konventën e IV-të të Aleancës Kosova e Re. Në...

Aksidentohet një autobus në kryeqytet (Foto)

Njëri nga autobusët e rinj urban të kryeqytetit është aksidentuar para pak minutash, nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit”, ku...

‘Stupcat’ marrin kartelat e para të tifozëve ‘Dardanët’ (Foto)

‘Stupcat’ njihen si tifozët më të mëdhenj të Përfaqësues së Kosovës në futboll. Ata nuk lënë ndeshje pa e shikuar dhe gjenden gjithmonë afër ekipit. ‘Stupcat’...

Surpriza e Shpat Kasapit! Thotë se së shpejti do të zbulojë personin e zemrës

Këngëtari i njohur Shpat Kasapi shumë shpejt pritet të publikojë projektin e tij më të ri muzikor. Përveçse në muzikë, ai ka treguar se këtë vit...
wordpress hit counter