6 C
Pristina
E enjte, Mars 30, 2017

Ja pse duhet të flini me çorape veshur

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se sa i rëndësishëm është gjumi për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Prandaj, me qëllim që ta mbani shëndetin të...

Ushtrime për zvogëlimin e celulitit (video)

Një numër i madh i femrave bën luftë me celulitin, ndërkaq është e njohur që këto “telashe” nuk është edhe aq e thjeshtë t’i...

Nëse eliminoni këto ushqime mund të keni bark të rrafshët

Pothuajse çdo njeri dëshiron që të ketë një bark të rrafshët e për lakmi. Por jo gjithmonë kjo gjë është e arritshme. Dhjami i barkut...

Shkencëtarët: Femrat e bukura janë të dëmshme për shëndetin!

Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive i rritë nivelet e kortizolit – hormoni trupor i stresit – sipas një studimi nga Universiteti...

Dieta e thjeshtë me kastravec: Humbni shtatë kilogramë për 14 ditë

Kjo dietë është e përsosur për çdo njeri që nuk dëshiron të mendoj se çfarë duhet të hajë, pasi që plani i kësaj diete...

Truku i cili do t’ju entuziazmojë: Si ta lani tiganin e ndotur?

Me këtë truk të jashtëzakonshëm do ta pastroni tiganin shpejt dhe mirë. Yndyra, mbetjet e ushqimit dhe njollat e zeza në tigan ndonjëherë janë ankth...

Hiqni përgjithmonë qimet e padëshiruara me vetëm dy përbërës

A ndjeheni të lodhur me qimet e padëshiruara në disa pjesë të trupit dhe thjesht dëshironi që të zhduken? Epo, ekziston një recetë natyrale e...

Si ta bartni këmishën në katër mënyra të reja (video)

Duke pasur parasysh që këtë sezon këmishët klasike janë bërë shumë të popullarizuara, blogerja Christine Andrew ka vendosur që të na zbulojë mënyrat e...

4 pozicionet e seksit për ata që s’kanë kohë (FOTO+18)

Të katërt pozicionet e mëposhtme janë për ata që s’kanë kohë. Dihet se të gjithëve do t’ju pëlqente seksi i gjat dhe erotik, por ndodh...

Gabimet e prindërve që ndikojnë për keq në personalitetin e fëmijës

Prindërimi është akti më delikat i balancimit të një sërë veprimtarive që lidhen me fëmijët tuaj. Ky ekuilibër është i vështirë për t’u arritur,...

Artikujt e Fundit

Mos e leni kurrë natën Wi-Fi të lëshuar

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze, shkruan The...

Zbulohet jeta e të fejuarit të Marinës, martesa një ditore 300 mijë euro dhe...

Vetëm ditën e djeshme u prezantua për të gjithë publikun si i fejuari i vajzës së Eli Farës, Marina Farës. Mirëpo Edi Ismaili nuk...

Kujt po i thotë Majku: Pse po m’rrin kaq ftohtë, çka t’kam bo? [Video]

Padyshim që ky mund të llogaritet si një nga postimet më qesharake të tij. Këngëtari Majk ka hedhur një video në Instagram ku shihej se...

Zbulohet sekreti për rini të përjetshme

Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të ndryshuar ADN-në, që mund të rregullojë “gjenet e dëmtuara” në tru, të kurojë sëmundje të...

Ky është sekreti që fshihet mbas buqetës me lule të nuses

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë...
wordpress hit counter