10 C
Pristina
E premte, Shkurt 24, 2017

Maskë japoneze për fytyrë pa akne dhe rrudha!

Çdo vajzë dëshiron të duket gjithmonë e bukur, dhe padyshim se kësaj ‘brenge’ i kushton shumë kohë dhe vëmendje. Megjithatë, për këtë ju duhet...

Përse femrat i duan melodramat?

Kur herën tjetër e dashura ju lut që të uleni dhe bashkë të shikoni dramën përgjëruese, mos e refuzoni sepse shikimi i filmave me...

Trendi i ri i ushqimit: Ngrënia e çokollatës në mëngjes

Hiqni avokadot dhe sallatat nga menyja! Tani trend i ri si ushqim mëngjesi është çokollata – më saktësisht ëmbëlsira e çokollatës. Liz Moskow, eksperte e...

A lindi puthja franceze në Francë?

Qeniet njerëzore kënaqen me një varg sjelljesh afektive, duke përfshirë përqafimet, puthjet dhe shtrëngimet e duarve. Por një nga gjestet më kurioze është e...

Një ushtrim që sulmon të gjitha zonat kritike: Forcon këmbët, vithet dhe stomakun! (Video)

Ju nevojiten dy minuta, asnjë rekuizitë dhe vetëm pak vullnet të mirë. Derisa mendoni se a jeni më shumë për pilates apo zumbu, në shtëpi...

Mashkulli i zgjuar e di se cilat 5 tipe femrash duhen shmangur

Sponsoroshet përshtaten në gjithçka derisa kuleta e mashkullit është plot, ajo që ka dalë nga lidhja e gjatë do t’ua thyejë zemrën, ndërsa me...

Stili i vjeshtës: Kombinoni veshjet e katër stinëve [Foto]

Sezoni i ri nuk kërkon domosdoshmërisht rifreskimin e garderobës, ndaj tregohuni të zgjuara e mësoni të kombinoni veshjet e katër stinëve. Veshjes gjithmonë i kushtojmë...

Largoni erën e keqe në kuzhinë me limon e kripë

Limoni ka benefite të panumërta shëndetësore dhe po aq benefite të tjera. Shija dhe aroma specifike i japin një shije ushqimit dhe pijeve. Poashtu, limoni...

Ja ç’duhet të bëni çdo mëngjes nëse doni të jeni të shëndetshëm

Përveç këshillës universale “hani mëngjes”, ka edhe shumë gjëra që duhet të bëni me t’u ngritur nga shtrati që të jetoni shëndetshëm. Ja 5 gjërat...

Vali Corleone: Kam fjetur me femrat më të njohura në Serbi

Këtë javë n’Kosovë Show vjen Vali Corleone. "Fenomeni"nga Gjilani i njohur edhe si "king" u ‘bombardua me pytje nga Shpetim Desku. Vali foli për lidhjet e...

Artikujt e Fundit

Qeveria ndan 50 mijë euro për shënimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria e Kosovës ka marr vendimin për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e manifestimit gjithë popullor “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, që...

Vetëvendosja injoroi himnin e Kosovës në Konventën e AKR-së

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri dhe deputetja Donika Kadaj-Bujupi kanë injoruar himnin e Kosovës në Konventën e IV-të të Aleancës Kosova e Re. Në...

Aksidentohet një autobus në kryeqytet (Foto)

Njëri nga autobusët e rinj urban të kryeqytetit është aksidentuar para pak minutash, nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit”, ku...

‘Stupcat’ marrin kartelat e para të tifozëve ‘Dardanët’ (Foto)

‘Stupcat’ njihen si tifozët më të mëdhenj të Përfaqësues së Kosovës në futboll. Ata nuk lënë ndeshje pa e shikuar dhe gjenden gjithmonë afër ekipit. ‘Stupcat’...

Surpriza e Shpat Kasapit! Thotë se së shpejti do të zbulojë personin e zemrës

Këngëtari i njohur Shpat Kasapi shumë shpejt pritet të publikojë projektin e tij më të ri muzikor. Përveçse në muzikë, ai ka treguar se këtë vit...
wordpress hit counter