6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Eliminoni gushën dhe shtresat e yndyrës në qafë shpejt e përgjithmonë me këto ushtrime...

Përveç që do të zhduket gusha, do të zhduken edhe shtresat e yndyrës në qafë. Fjala është për disa ushtrime të lehta me të cilat...

Pijeni këtë për 7 DITË dhe do të gjithë do t’ua kenë ZILI trupin…

Mbipesha është ndër shkaktarët kryesorë për zhvillimin e sëmundjeve kronike si diabeti dhe hipertensioni, sipas një informacioni të lëshuar nga Organizata Botërore e Shëndetit. Të...

Testoni kujtesën tuaj në këtë mënyrë

Sipas një eksperti për kujtesën, njeriu çdo ditë e më shumë po e lë pas dorë “kujtesën” dhe e ka zëvendësuar atë me aparatet...

Si ndryshon jeta kur i kalon të tridhjetat: Secila femër do ta zbulojë! (Video)

Ajo që na ishte e rëndësishme në të njëzetat, tashmë në të tridhjetat bie shumë poshtë në listën e prioriteteve. Me kalimin e viteve dhe...

Arrin trendi i ri, a do të vishni xhinse të tilla?

Gigi Hadid e ka prezantuar modelin shumë origjinal të xhinseve-fund-pantallona. Gigi, në Milano, në Javën e Modës ka marrë pjesë në shtëpinë e modës “Versace”, ndërkaq...

Sa të mirë e keni kujtesën? Ky test zbulon sa të mprehtë jeni…

A keni problem ta mbani mend numrin e celularit shokut/shoqes të ngushtë? Keni nevojë për ndihmën e kalendarit kur dëshironi ta konfirmoni ndonjë takim? Sipas...

Këto janë lulet që çelin në vjeshtë (Foto)

Lulet e verës çelin ngadalë dhe nëse dëshirojnë që kopshti të jetë piktoresk edhe në periudhën në vijim, është e nevojshme të mbillen lule...

Si ndikojnë menstruacionet në karrierën e një gruaje?

Shumë gra nuk do të befasohen nga rezultatet e një anketimi të BBC-së ku më shumë se gjysma e grave punëtore kanë thënë se...

Fytyrë e pastër dhe e bardhë me qumësht dhe mjaltë

Ëndrra e çdo gruaje është që të kenë një fytyrë perfekte, pa njolla, pa shenja e puçrra dhe plot shkëlqim. Duke u përpjekur të...

Teknikë e thjeshtë e frymëmarrjes që e eliminon stresin

Shkaktarët e stresit janë përditë gjithnjë e më të shumtë, mirëpo përgjigjen fiziologjike mund të shmangni nëse “e mashtroni” trurin me frymëmarrje të drejtë...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter