6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Eliminoni gushën dhe shtresat e yndyrës në qafë shpejt e përgjithmonë me këto ushtrime...

Përveç që do të zhduket gusha, do të zhduken edhe shtresat e yndyrës në qafë. Fjala është për disa ushtrime të lehta me të cilat...

Pijeni këtë për 7 DITË dhe do të gjithë do t’ua kenë ZILI trupin…

Mbipesha është ndër shkaktarët kryesorë për zhvillimin e sëmundjeve kronike si diabeti dhe hipertensioni, sipas një informacioni të lëshuar nga Organizata Botërore e Shëndetit. Të...

Testoni kujtesën tuaj në këtë mënyrë

Sipas një eksperti për kujtesën, njeriu çdo ditë e më shumë po e lë pas dorë “kujtesën” dhe e ka zëvendësuar atë me aparatet...

Si ndryshon jeta kur i kalon të tridhjetat: Secila femër do ta zbulojë! (Video)

Ajo që na ishte e rëndësishme në të njëzetat, tashmë në të tridhjetat bie shumë poshtë në listën e prioriteteve. Me kalimin e viteve dhe...

Arrin trendi i ri, a do të vishni xhinse të tilla?

Gigi Hadid e ka prezantuar modelin shumë origjinal të xhinseve-fund-pantallona. Gigi, në Milano, në Javën e Modës ka marrë pjesë në shtëpinë e modës “Versace”, ndërkaq...

Sa të mirë e keni kujtesën? Ky test zbulon sa të mprehtë jeni…

A keni problem ta mbani mend numrin e celularit shokut/shoqes të ngushtë? Keni nevojë për ndihmën e kalendarit kur dëshironi ta konfirmoni ndonjë takim? Sipas...

Këto janë lulet që çelin në vjeshtë (Foto)

Lulet e verës çelin ngadalë dhe nëse dëshirojnë që kopshti të jetë piktoresk edhe në periudhën në vijim, është e nevojshme të mbillen lule...

Si ndikojnë menstruacionet në karrierën e një gruaje?

Shumë gra nuk do të befasohen nga rezultatet e një anketimi të BBC-së ku më shumë se gjysma e grave punëtore kanë thënë se...

Fytyrë e pastër dhe e bardhë me qumësht dhe mjaltë

Ëndrra e çdo gruaje është që të kenë një fytyrë perfekte, pa njolla, pa shenja e puçrra dhe plot shkëlqim. Duke u përpjekur të...

Teknikë e thjeshtë e frymëmarrjes që e eliminon stresin

Shkaktarët e stresit janë përditë gjithnjë e më të shumtë, mirëpo përgjigjen fiziologjike mund të shmangni nëse “e mashtroni” trurin me frymëmarrje të drejtë...

Artikujt e Fundit

Këto janë “Katunarkat zvicerane” krejtësisht nudo (Foto+18)

Këto janë femrat zviceran qe po çmendin internatin. Shumë seksi dhe tërheqëse por kjo nuk përben lajmin interesant. Këto janë femrat e quajtura “fshatarkat zvicerane”. Fotot e...

Skandal i Leo Messit kur heq fanellën. Mediat spanjolle zbulojnë veprimin që nuk e...

Pesë herë më i miri i botës, Leo Messi, shënoi në minutën e 92’ ku i dhuroi tre pikë Barcelonës, duke rihapur seriozisht gara...

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...
wordpress hit counter