7 C
Pristina
E mërkurë, Mars 29, 2017

Kështu s’ka askund në botë?!

Jo, sigurisht se ka. E ka edhe më zi. Vetëm se edhe kaq durim të qytetarëve ndaj politikanëve të papërgjegjshëm ka në pak vende...

Adriatik Kelmendi: Pse e le Kosovën pa ushtri deri më sot, Hashim?

Publicisti Adriatik Kelmendi ka reaguar pas procedimit të projektligjit nga Hashim Thaçi për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai në një shënim në Facebook ka...

Përse duhet mbrojtur Shefqet Krasniqin?

Si po bëhet prokuroria e Kosovës si ajo e Iranit dhe Arabisë Saudite Nga: Veton Surroi 1. Thellësia teologjike dhe intelektuale e dr. Shefqet Krasniqit, deri para...

Injoranca në emër të diturisë është forma më qesharake e të gjitha injorancave: Anna...

Dikush ka zbuluar trishtueshëm dhe madhërisht se një princeshë franceze dhe grua mbretërore e një sovrani britanik ka qenë, as më shumë dhe as...

Ambasadorët e kuintit po e përkrahin copëtimin e Kosovës!

Dje mbasadorët e kuintit, megjithëse vështirë të thuhet shtetet, pasi ambasadorët në këto raste vështirë se përfaqësojnë vullnetin rrënjësor të shtetit përkatës, kanë deklaruar se...

Diskriminimi nga Bashkimi Evropian

Procesi i demarkacionit të vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të zi po del të jet gjë shumë e komplikuar, jo për shkak të...

A fshihet Adem Demaçi pas ekzekutimit të eprorit Mirush Dakaj!? “Vëllau yt e meritoi...

Mirush Dakaj, i fundit, në këmbë, në anën e djathtë ( i shënuar me shigjetë gjatë një takimi me Fehmi e Xhevë Lladrovcin, Sami...

Skandaloze, Agresioni ekonomik-Aeroporti i Nishit fillon “peshkimin” për udhëtarë në Kosovë

Qytetarët e Kosovës dhe institucionet po e vërejnë agresionin serb vetëm por kur po ju vie me trenin rus nga Beogradi ose kur po...

Artikujt e Fundit

Putin i jep Serbisë dhjetëra tanke dhe aeroplanë luftarakë, falas!

Serbia dëshiron të bashkohet me BE-në. Por vendi ballkanik merr një furnizim me pajisje ushtarake me shumicë nga pronat e rezervave ruse – pa...

Deputetët paguhen sa pesë paga mesatare

Përderisa pagat mujore në Kosovë sillen nga 130 deri në mbi 400 euro, deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të kenë pagë pesë herë...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Lipjan (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Lipjan, saktësisht në fshatin Lapnasel. Policia e Kosovës konfirmoi për Telegrafin se aksidenti ka ndodhur...

S’ua merr mendja cili yll botëror e këndoi mbrëmë këngën “Hajde halla e madhe”...

Këngët shqipe padyshim që shumë shpesh kalojnë edhe kufijtë e vendeve shqiptare dhe deri më tani janë kënduar nga disa yje. E fundit që këndoi...

Anita Haradinaj rrëfen peripecitë pa bashkëshortin: Nuk mundem më!

Bashkëshortja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ishte e ftuar në emisionin “Rudina” ku ka folur për vështirësitë që po...
wordpress hit counter