6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Berat Buzhala pro demarkacionit: Shteti të dal përtej kujtimeve të çobanëve

Unë nuk jam gjeodet, as nuk jam demograf. Pothuajse asgjë nuk jam. Mirëpo në ngjarje të tilla të mëdha, unë shikoj prapa. E analizoj...

Përse duhet mbrojtur Shefqet Krasniqin?

Si po bëhet prokuroria e Kosovës si ajo e Iranit dhe Arabisë Saudite Nga: Veton Surroi 1. Thellësia teologjike dhe intelektuale e dr. Shefqet Krasniqit, deri para...

Kur nuk do të ekzistojë më Maqedonia?

Vullnetet politike testohen në momente delikate. Deklaratat vihen në provë kur vjen momenti për t’i konkretizuar ato. Ajo që po ndodh në Maqedoni, është as...

Injoranca në emër të diturisë është forma më qesharake e të gjitha injorancave: Anna...

Dikush ka zbuluar trishtueshëm dhe madhërisht se një princeshë franceze dhe grua mbretërore e një sovrani britanik ka qenë, as më shumë dhe as...

Këto janë rastet kur dikujt duhet ti thuash ‘Të Dua’

Shumë personave u ndodh që sa herë flasin në telefon kanë “në majë të gjuhës” fjalën të dua. Nëse dikush ju bën një nder...

“Përbuzja” e mesazhit të SHBA-ve, me pasoja të mëdha për politikanët e Kosovës

Mbështetja amerikane, akt jetik për KosovënZogaj: S’ka gatishmëri për pranimin e mesazhit të SHBA-ve. NGA: ALBULENË MUJI Ditë më parë, kongresistët e administratës së re të...

Ambasadorët e kuintit po e përkrahin copëtimin e Kosovës!

Dje mbasadorët e kuintit, megjithëse vështirë të thuhet shtetet, pasi ambasadorët në këto raste vështirë se përfaqësojnë vullnetin rrënjësor të shtetit përkatës, kanë deklaruar se...

Kosova është tkurrur, Akademiku dhe Komisioni po mashtron me matje qëllimisht të gabuar

KOMISIONI PËR MATJE E ÇOI NË VEND POROSINË E QEVERISË Hajriz Meleqi Uroj që shkrimi im rreth demarkacionit të jet i fundit. Shkrimet që i kam...

Diskriminimi nga Bashkimi Evropian

Procesi i demarkacionit të vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të zi po del të jet gjë shumë e komplikuar, jo për shkak të...

Me pas qenë Don Bosko hoxhë, ish kall Kosova!

Që ka prift pervers, injorant dhe idiot, ka gjithkund, ama që çohet Ipeshkvia e Kosovës në mbrojtje të një manjaku, kjo është e neveritshme! Nga:...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter