15 C
Pristina
E hënë, Gusht 21, 2017

Lulelakra, mbreti i perimeve për kurimin e shëndetit mendor

Studimet më të fundit kanë treguar se ushqimet që shumë nga ne blejmë çdo ditë kanë po aq shumë përfitime shëndetësore sa ato që...

Konfirmohet e shëndetshme – birra siguron pleqëri me vetëdije

Kjo pije e përbën një përbërës, i cili mund t’ju mbrojë nga dëmtimi i qelizave të trurit dhe në këtë mënyrë të shpëtoni nga...

Si të relaksohemi dhe të pushojmë shpejt: vetëmasazhi i thjeshtë i shuplakave dhe i...

Duart dhe këmbët janë të shtanguara dhe dhembin, posaçërisht në fund të ditës. Ndani disa minuta për vetëmasazh të thjeshtë dhe do të qetësoheni...

Zyrtare: Video-lojërat nuk i bëjnë fëmijët tuaj të dhunshëm

Nga shumica e njerëzve supozohet se pasi që shumica e video-lojërave përmbajnë dhunë, kjo mund të ndikojë që lojtari të jetë më agresivë dhe...

Pse fryhen buzët gjatë shtatzënisë?

Normalisht, çdo gjë që Beyonce bën mund të vlerësohet si lajm i ri që vlen për t’u lexuar. Kur së fundmi ajo kishte shkuar...

Pas betejës së nënës së vet me kancerin, 18 vjeçari shpik jelekët që mund...

Një meksikan tinejxher ka shpikur jelekët të cilët mund ta detektojnë kancerin e gjirit, dhe ky inspirim i ka ardhur pasi e ka parë...

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta [Video]

Coca cola krijon gjëndrrat e kënaqësisë në tru, njejtë sikurse vepron heroina. Përbërja e sheqerit në coca cola shkakton probleme për organizmin e njeriut. Pasojat që...

Ja çka nuk duhet të ndaloni pas sulmit në zemër

Shpëtimi nga sulmi në zemër, i detyron pacientët të ndryshojnë mënyrën e jetës, duke ndaluar tymosjen, përdorimin e alkoolit dhe ushqimet me yndyrë. Por, është...

Tronditin mjekët: Edhe meshkujt preken nga kanceri i gjirit, ja si ta kuptoni nëse...

Kur dëgjojmë fjalët "u diagnostikua me kancer në gji " automatikisht mendja na shkon tek një grua. Por të dhënat tregojnë se nga kanceri i...

Ky është lëngu që parandalon kancerin, pastron mëlçinë dhe normalizon presionin e gjakut

Nëse panxharët nuk janë pjesë e rregullt e dietës tuaj, atëherë patjetër se duhet të filloni t’i konsumoni. Panxharët përmbajnë betalaine, të cilat kanë efekte...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter