6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Fëmija nuk fle? Tre gabimet që bëjnë prindërit

Fëmijët modernë flenë shumë më pak se prindërit e tyre në të njëjtën moshë. Një studim ka treguar se fëmijët 2-vjeçar sot flenë 40 minuta...

Kujdes, nëse e keni grupin zero të gjakut…

Njerëzit me grupin e gjakut zero kanë privilegjin që mund të jenë dhurues të gjakut personave të tjerë me grup tjetër të gjakut. Për fat...

Mahniten doktorët! Kjo është receta që i forcon eshtrat, gjunjët dhe nyejt

Prandaj, është shumë e domosdoshme të korrigjohet kjo dukuri, me qëllim që të parandalohen komplikimet e mëtutjeshme. Mirëpo, fatmirësisht mjekësia alternative apo tradicionale mundëson që...

Viagra natyrale me vetëm 2 përbërës. Ja si ta përgatisni!

Viagra është një ilaç i fuqishëm për meshkujt dhe përdoret për të rritur funksionin dhe performancën seksuale. Jo shumë njerëz e dinë sekretin, se...

Çka është asfiksia ?

Asfiksia (Asphyxia) është gjendje e zvogëlimit të furnizimit të indeve me oksigjen dhe grumbullimit të shtuar të CO2. Faktorët që e shkaktojnë atë mund të...

Kafshimi i të dashurit në qafë mund t’ju duket shenjë dashurie, por e vërteta...

Shenjat që ndonjëherë, mendojmë se i dashuri na lë në qafë, duken interesante dhe menjëherë lind pyetja si e bëri këtë, kaq e zjarrtë...

Nëse e keni këtë në banjën tuaj, duhet ta hidhni menjëherë (Foto)

98% e dermatologëve nuk kanë asnjë dyshim, janë të vendosur se duhet hedhur poshtë dhe nuk duhet përdorur, për shkak të sasisë së madhe...

Gjakderdhja nga mishi dhëmbëve, mos e anashkaloni! Ja rreziku për meshkujt

Studimet e fundit paralajmërojnë meshkujt të cilët vuajnë gjakderdhja e mishrave se janë më të rrezikuar nga impotenca. I botuar në revistat mjekësore seksuale, artikulli...

Shokon nobelisti gjerman: Sëmureni nga kanceri, sepse i hani këto dy ushqime!

Shkencëtari gjerman dhe fitues i çmimit “Nobel” në lëmin e fiziologjisë, Harald zur Hausen, ka konstatuar që virusi jo mirë i studiuar, i cili...

Ja çfarë do të thotë zhurma e veshëve, lemza, zhurma e stomakut etj për...

Të gjithëve ju ndodh që trupi t’ju lëshojë sinjale të ndryshme si lemzë, gumëzhitje të veshëve, zhurmë sotomaku etj. Në shumicën e rasteve këto tinguj...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter