6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

A rrezikon fluturimi me avion shtatëzaninë?

Rekomandohet që fluturimi me aeroplan të bëhet në mes të shtatzënisë, midis javës 14 dhe 18, kur rreziqet e shtatzënisë janë më të ulëtat....

Viagra natyrale me vetëm 2 përbërës. Ja si ta përgatisni!

Viagra është një ilaç i fuqishëm për meshkujt dhe përdoret për të rritur funksionin dhe performancën seksuale. Jo shumë njerëz e dinë sekretin, se...

Rreziku qe vjen nga Ibuprufeni

Rezultatet e një studimi të ri kanë zbuluar se ilaçet e tilla si Ibuprofeni e rritin rrezikun e sulmeve në zemër Ibuprofeni i përket një...

Si të largoni vartësinë ndaj sheqerit?

Sëmundjet që ndërlidhen me konsumimin e tepërt të sheqerit janë në rritje. Diabeti, sëmundjen kardio-vaskulare, kanceri, janë vetëm disa nga sëmundjet kronike të shkaktuara...

KA RËNË MITI I MADH: Shtypja normale e gjakut nuk është 120 me 80,...

Me vite të tëra jetojmë në lajthitje se cila shtypje e gjakut është normale dhe kur është koha për panik. Mësoni cila është “normalja”...

Mos i lidhni fëmijët, ja çfarë mund t’u ndodhë më vonë

Mjekët australianë kanë paralajmëruar prindërit e fëmijëve të porsalindur lidhur me pasojat që mund të ketë lidhja dhe mbështjellja me pelena. Praktika e lidhjes së...

Shenjat që ju tregojnë se stresi ju është kthyer në sëmundje dhe nuk duhet...

Stresi është 1 nga faktorët që ndikon më së shumti në shëndet. Ja simptomat që tregojnë se stresi ju është kthyer në një sëmundje...

Një mollë në ditë eviton zhvillimin e 5 llojeve të kancerit

Hulumtuesit shkencor kanë zbuluar se personat që hanë të paktën 1 mollë në ditë janë pak të rrezikuar të preken nga kanceri i mushkërisë,...

Ibuprofeni e rritë rrezikun e sulmit në zemër për 83%

Studimi i ri ka zbuluar se ilaçet e tilla si Ibuprofeni e rritin rrezikun e sulmeve në zemër. Ibuprofeni i përket një grupi të...

Kjo është mënyra natyrale për t’i shëruar thembrat

A ju shqetëson mendimi për heqjen e këpucëve apo sandaleve në kompani? Nëse keni thembra të çara, është lehtë të kuptohet se përse ekziston ky...

Artikujt e Fundit

Këto janë “Katunarkat zvicerane” krejtësisht nudo (Foto+18)

Këto janë femrat zviceran qe po çmendin internatin. Shumë seksi dhe tërheqëse por kjo nuk përben lajmin interesant. Këto janë femrat e quajtura “fshatarkat zvicerane”. Fotot e...

Skandal i Leo Messit kur heq fanellën. Mediat spanjolle zbulojnë veprimin që nuk e...

Pesë herë më i miri i botës, Leo Messi, shënoi në minutën e 92’ ku i dhuroi tre pikë Barcelonës, duke rihapur seriozisht gara...

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...
wordpress hit counter