15 C
Pristina
E hënë, Gusht 21, 2017

Hani pesë arra dhe pritni katër orë: Efekti është i pabesueshëm!

Arrat konsiderohen si super-ushqim sepse janë të mbushura me vlera ushqyese, duke përfshirë fenolet, vitaminë E, antioksidantë etj. Nëse i përfshini vetëm pesë arra në...

Çanta e shkollës, si ta zgjedhim që të mos dëmtojë kurrizin e fëmijës (Foto)

Numri i fëmijëve që shkojnë në shkollë dhe që hasin probleme me dhimbje në shtyllën kurrizore, po rritet gjithnjë e më shumë. Shpeshherë ky...

Këto lloje deodorantësh mund të shkaktojnë kancer

Gratë që përdorin rregullisht deodorantë që përmbajnë kripëra alumini mund të rrezikohen nga zhvillimi i kancerit të gjirit, ka zbuluar një studim i ri. Hulumtuesit...

Kini kujdes: Mos i bëni këto gjëra pas ushqimit

Pas shujtave me siguri se keni shprehitë tuaja, por disa prej tyre janë sidomos të dëmshme për shëndetin. Tri shprehitë që jua shpalosim më...

Migrena, ja çfarë kanë të përbashkët pacientët që vuajnë prej saj, përveç dhimbjeve

Rreth 38 milion njerëz në SHBA vuajnë nga migrena dhe mbi një miliard njerëz vuajnë nga kjo sëmundje në mbarë botën. Migrena ndikon ndjeshëm në...

Si të shmangni përdhesin (ngërçin)

– Është e nevojshme të kontaktoni me mjekun për të marrë hapa të mëtejshme për të parandaluar sulmet e përdhesit. Qëllimi është që të...

Tashmë ka një kurë për rënien e flokëve

Një kurë për tullacët duket se është në horizont pasi një ilaç i ri duket se ndihmon në “rilindjen” e flokëve brenda 4 muajve. Rezultatet...

Keni puçrra në fytyrë? Ky i ri ju tregon zgjidhjen

Gjatë gjithë jetës së tij që prej pubertetit, ky i ri ka vuajtur nga puçrrat e mëdha në fytyrë. Ka kërkuar zgjidhje pafund tek...

Mund të mos jetë kancer! Katër faktorët që mund të nxjerrin rezultatet të rreme...

Praktikat në jetën e përditshme diktojnë nivelin e rrezikut për kancer ndaj të cilit ekspozohet individi. Në shumë raste, kapja në kohë e kancerit do...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter