6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

2 gota në ditë nga kjo përzierje djeg yndyrën rreth këtij organi të rëndësishëm

Mëlçia është një ndër organet më të rëndësishëm të trupit të njeriut. Yndyra e akumuluar rreth mëlçisë bëhet shkak i shumë problemeve shëndetësore. Por, ka një...

Si të hiqni kallot dhe infeksionet fungale të këmbëve me 2 përbërës natyralë

Infeksionet fungale të këmbëve janë një problem shumë i përhapur dhe mund të prekin njerëzit e të gjitha moshave. Megjithëse, ato mund të trajtohen me...

Si të hiqni në mënyrë natyrale brenda pak ditësh

Pavarësisht se make up ka aftësinë të mbulojë çdo defekt apo shenjë të lëkurës, të vrarat pas një incidenti nuk janë edhe aq të...

Zbulohen arsyet pse disa duhanpirës sëmuren me kancer e disa të tjerë jo

Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm se çdo cigare e ndezur shton rrezikun e kancerit të mushkërive, por shumë prej tyre, për fat të...

Fjala që nuk duhet ta thoni kur jeni të stresuar

Kur thoni se po ndjeheni të stresuar, ju mund të jeni duke i përkeqësuar gjërat për veten tuaj, prandaj është fjala “stres” që duhet...

Fakte shokuese: Nëse ju dridhet qerpiku i syrit ju mund të…

Në raste të rralla, nëse ju ndodh fuqishëm ose shpesh, madje nuk ju zvogëlohet, do të duhet të shkoni te oftalmologu, në mënyrë që...

Mbani fëmijët larg nga këto pije

Pijet e gazuara janë mjaftë të dëmshme për shkak të sasisë së sheqerit që përmbajnë. Ato nuk rekomandohen të konsumohen në përgjithësi për të gjithë...

Ja pse duhet të pini ujë

Mund ta keni dëgjuar se sasia e ujit që duhet konsumuar gjatë ditës është 2 deri në 3 litra ujë. Por, cilat janë arsyet pse...

Ngrënja e mëngjesit ka rëndësi për shëndetin e zemrës

Personat të cilët hanë rregullisht mëngjesin, kanë shanse më të vogla të pësojnë sulm në zemër. Kështu thuhet në një studim të realizuar me punime...

Quhet “pika e qindra sëmundjeve”, ja çfarë ndodh nëse e masazhoni çdo ditë

Burimi i rinisë ka qenë i fshehur prej kohësh në rrënjët e kulturës japoneze. Legjenda thotë se sekreti për rininë e përhershme është stimulimi...

Artikujt e Fundit

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...

Gigi Hadid feston 22-vjetorin [Foto]

Modelja bukuroshe Gigi Hadid ka festuar 22-vjetorin e lindjes. Gigi festoi dje e rrethuar nga njerëzit e saj më të dashur. Ajo festoi me të dashurin...

Thaçi falënderoi fansat që ia uruan ditëlindjen (FOTO)

Hashim Thaçi ka pasur edhe një arsye më tepër për të festuar. Presidenti i Kosovës festoi ditëlindjen e 49 dhe ka marr shumë urime në...
wordpress hit counter