6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Shenjat që ju tregojnë se stresi ju është kthyer në sëmundje dhe nuk duhet...

Stresi është 1 nga faktorët që ndikon më së shumti në shëndet. Ja simptomat që tregojnë se stresi ju është kthyer në një sëmundje...

Një mollë në ditë eviton zhvillimin e 5 llojeve të kancerit

Hulumtuesit shkencor kanë zbuluar se personat që hanë të paktën 1 mollë në ditë janë pak të rrezikuar të preken nga kanceri i mushkërisë,...

Ibuprofeni e rritë rrezikun e sulmit në zemër për 83%

Studimi i ri ka zbuluar se ilaçet e tilla si Ibuprofeni e rritin rrezikun e sulmeve në zemër. Ibuprofeni i përket një grupi të...

Kjo është mënyra natyrale për t’i shëruar thembrat

A ju shqetëson mendimi për heqjen e këpucëve apo sandaleve në kompani? Nëse keni thembra të çara, është lehtë të kuptohet se përse ekziston ky...

Vuani nga reuma? Ja receta natyrale që ua ndal dhimbjen

Numri i të prekurve nga reumatizma qoftë në vendin tonë apo në botë është i madh. Nisin me shqetësime të lehta e përfundojnë në dhimbje...

Aprovohet “pankreasi i parë artificial” – paisje e cila automatikisht i kontrollon nivelet e...

Administrata e Ushqimit dhe Ilaçeve (FDA) sapo e ka aprovuar paisjen që shpeshherë i referohen si “pankreasi artificial” Paisja, e krijuar nga Medtronic, quhet MiniMed...

Zbulohet si funksionon ora biologjike në ADN

Shkencëtarët amerikanë kanë zbuluar orën biologjike të bazuar në ADN, e cila mat shpejtësinë e plakjes së indeve dhe organeve në trupin tonë. Kjo orë...

Sëmundjet e zemrës në rritje

Zyrtarë shëndetësorë i kanë radhitur sëmundjet kardiovaskulare si shkaktarin kryesor të vdekjeve në Kosovë, megjithëse nuk ka një sistem të referimit shëndetësor dhe as...

Tepricën e qumështit nga gjiri, ngrijeni në frigorifer

Fillimi i ushqimit të foshnjës me gji për shumicën e femrave është më traumatizues sesa lindja, posaçërisht nëse bebja refuzon të thithë, qan nga...

Dy përbërës mjaftuan që të mos i nënshtrohet operimit në gju! Ky është ilaçi…

Tuzlak Elvir D., 44 vjeçar, kishte dhimbje kronike në gju si rezultat i të qëndruarit gjatë në këmbë dhe punës intensive për 8 muaj. Pas...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter