6 C
Pristina
E enjte, Mars 30, 2017

Veteranit invalid të UÇK-së i bëhet surprizë banesa e re (Video)

Veterani i UÇK-së njëherit invalid i luftës Nezir Berisha nga fshati Volljakë i Klinës bëhet me banesë të re. Kjo falë shoqatës bamirëse “Jetimat e...

Fotografia që po përlot botën/ Babai shikon vajzat tek hanë, s’mund të paguajë për...

Fotografia e një prindi, i cili shikon fëmijët e tij teksa konsumojnë ushqim dhe vetë rri me barkun bosh pasi nuk ka mjaftueshëm para...

Tregimi emocionues i 13 vjeçares që ia ndryshoi jetën nënës së saj pas 44...

Hafize Thaçit i humbi shikimi kur kishte vetëm pesë javë dhe ashtu në errësirë jetojë për 44 vjet. Derisa një ditë, vajza e saj 13...

Kushtet e vështira të familjes nga Podujeva (Video)

Halime Zeneli nga Podujeva, e cila humbi bashkëshortin në një aksident trafiku rreth dy javë më parë, tani do t’i rrisë katër fëmijët e...

Ajo u martua, beri femije, iu rriten por asnjehere deri sot nuk i pa!...

Hafize Thaçi nga Skënderaj, është gruaja e cila për 44 vjet jetoi pa e parë dotë dritën e diellit. Ajo u martua, bëri fëmijë, iu...

Alkimia e Ballkanit: Kosova, vendi që çdo ditë ndryshon (Video)

Një nga gazetarët më të njohur të ish-Jugosllavisë, Goran Milliq, për kanalin Al Jazeera Balkans është duke përgatitur një seri unike të dokumentarëve. Fjala...

Gruas nga Skënderaj i kthehet të pamurit pas 44 vjetësh (Video)

Hafize Thaçi nga Skënderaj, është gruaja e cila për 44 vjet jetoi pa e parë dotë dritën e diellit. Ajo u martua, bëri fëmijë,...

Babai nga Shkupi denoncon humbjen e djalit 10-vjeçar: Ndodhen në Tiranë, më ndihmoni…

Një shqiptar nga Maqedonia ka denoncuar humbjen e gruas dhe djalin 10 vjeçar në Shqipëri. Shaban Zeqiri apelon për ndihmë pasi sipas tij gruaja e...

Të lodhur nga skamja: Nëna që nuk dëshiron të zbardhë mëngjesi (Video)

Përveç se jeton në një shtëpi në kushte të mjerueshme, krejt paratë, të cilat ai i ka në dispozicion si zot shtëpie, është ndihma...

Alban Beqiri vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmën tonë

Alban Beqiri, 23 vjeçari nga fshati Baks, komuna e Skenderajt vuan nga leukemia akute – sëmundje e cila duhet trajtuar në Turqi dhe kushton...

Artikujt e Fundit

Mos e leni kurrë natën Wi-Fi të lëshuar

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze, shkruan The...

Zbulohet jeta e të fejuarit të Marinës, martesa një ditore 300 mijë euro dhe...

Vetëm ditën e djeshme u prezantua për të gjithë publikun si i fejuari i vajzës së Eli Farës, Marina Farës. Mirëpo Edi Ismaili nuk...

Kujt po i thotë Majku: Pse po m’rrin kaq ftohtë, çka t’kam bo? [Video]

Padyshim që ky mund të llogaritet si një nga postimet më qesharake të tij. Këngëtari Majk ka hedhur një video në Instagram ku shihej se...

Zbulohet sekreti për rini të përjetshme

Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të ndryshuar ADN-në, që mund të rregullojë “gjenet e dëmtuara” në tru, të kurojë sëmundje të...

Ky është sekreti që fshihet mbas buqetës me lule të nuses

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme ne jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë...
wordpress hit counter