6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Qentë kafshojnë shtatëvjeçaren, familja s’ka para ta dërgoj tek mjeku (VIDEO)

Familja e Bajram Ademit në Lagjen e Kuvajtit në Podujevë po jeton në gjendje shumë të rëndë ekonomike. Veç kësaj, ditë më parë kjo familje...

Mërgimtarët shqiptarë në Australi do ta bëjnë me shtëpi të re familjen Berisha nga...

Kryefamiljari prej 8 vitesh jeton i ndarë nga gruaja dhe fëmijët e tij, për arsye se nuk kishte një shtëpi për ta vendosur familjen...

Varfëria epike në Pashtresh dhe…ëndrra evropiane si ndihmë

Realiteti është i prekshëm vetëm pak kilometra larg Elbasanit. Familja Qosja me banim në Pashtresh të Njësisë Administrative Gjinar jeton në varfëri ekstreme. Shtëpia është...

“Dua t’ia jap veshkën vajzës, por s’kam të holla për operim” (Video)

Të ftuar të kësaj jave n’Kosovë Show ishin Ylka Kuqi, Sergio e të tjerë… Por, një nënë e paftuar u shfaq në fund të...

Të lodhur nga skamja: Nëna që nuk dëshiron të zbardhë mëngjesi (Video)

Përveç se jeton në një shtëpi në kushte të mjerueshme, krejt paratë, të cilat ai i ka në dispozicion si zot shtëpie, është ndihma...

Fotografia që po përlot botën/ Babai shikon vajzat tek hanë, s’mund të paguajë për...

Fotografia e një prindi, i cili shikon fëmijët e tij teksa konsumojnë ushqim dhe vetë rri me barkun bosh pasi nuk ka mjaftueshëm para...

Veteranit invalid të UÇK-së i bëhet surprizë banesa e re (Video)

Veterani i UÇK-së njëherit invalid i luftës Nezir Berisha nga fshati Volljakë i Klinës bëhet me banesë të re. Kjo falë shoqatës bamirëse “Jetimat e...

Skamja në Kosovë: Bukën bajat e zbut me ujë!

Humansti Halil Kastrati, gjatë angazhimit të tij për t’i dalë në ndihmë familjeve të varfëra, ka treguar për një situatë rrëqethëse të cilën e...

“Fëmijët e mi shkojnë pa bukë në shkollë” – familja nga Peja në hall...

Familja katër anëtarëshe nga Peja, thonë se ushqimin e kanë në sofër, vetëm atëherë kur fqinjët e tyre ua sjellin. E nga shtëpia ku aktualisht...

Thirrja për ndihmë e gazetares Sasa Hoda, vuan nga sëmundja e rrallë që ka...

Prezantuesja e njohur Saranda Hoda ka qenë e ftuara e radhës në emisionin “Rudina” në RTV Klan. Ajo ka rrëfyer përball gazetares Rudina Magjistari të...

Artikujt e Fundit

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...

Gigi Hadid feston 22-vjetorin [Foto]

Modelja bukuroshe Gigi Hadid ka festuar 22-vjetorin e lindjes. Gigi festoi dje e rrethuar nga njerëzit e saj më të dashur. Ajo festoi me të dashurin...

Thaçi falënderoi fansat që ia uruan ditëlindjen (FOTO)

Hashim Thaçi ka pasur edhe një arsye më tepër për të festuar. Presidenti i Kosovës festoi ditëlindjen e 49 dhe ka marr shumë urime në...
wordpress hit counter