6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Qentë kafshojnë shtatëvjeçaren, familja s’ka para ta dërgoj tek mjeku (VIDEO)

Familja e Bajram Ademit në Lagjen e Kuvajtit në Podujevë po jeton në gjendje shumë të rëndë ekonomike. Veç kësaj, ditë më parë kjo familje...

Fotografia që po përlot botën/ Babai shikon vajzat tek hanë, s’mund të paguajë për...

Fotografia e një prindi, i cili shikon fëmijët e tij teksa konsumojnë ushqim dhe vetë rri me barkun bosh pasi nuk ka mjaftueshëm para...

Alban Beqiri vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmën tonë

Alban Beqiri, 23 vjeçari nga fshati Baks, komuna e Skenderajt vuan nga leukemia akute – sëmundje e cila duhet trajtuar në Turqi dhe kushton...

Apel për ndihmë: 21 vjeçarja nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj

Leonita Morina nga Prishtina është diagnostikuar me kancer në vezore dhe shërimi i saj duhet të bëhet jashtë shtetit. Për këtë arsye vëllai i saj,...

Kërkohet ndihmë urgjente për Alban Beqirin nga Skenderaj (Foto)

I riu Alban Beqiri nga Skenderaj është diagnostifikuar me “Leukemi Akute”, sëmundje e cila mund të trajtohet në Turqi, por familja Beqiri nuk po...

Alkimia e Ballkanit: Kosova, vendi që çdo ditë ndryshon (Video)

Një nga gazetarët më të njohur të ish-Jugosllavisë, Goran Milliq, për kanalin Al Jazeera Balkans është duke përgatitur një seri unike të dokumentarëve. Fjala...

Kushtet e vështira të familjes nga Podujeva (Video)

Halime Zeneli nga Podujeva, e cila humbi bashkëshortin në një aksident trafiku rreth dy javë më parë, tani do t’i rrisë katër fëmijët e...

Babai nga Shkupi denoncon humbjen e djalit 10-vjeçar: Ndodhen në Tiranë, më ndihmoni…

Një shqiptar nga Maqedonia ka denoncuar humbjen e gruas dhe djalin 10 vjeçar në Shqipëri. Shaban Zeqiri apelon për ndihmë pasi sipas tij gruaja e...

Nëntë vjeçari që vuan nga sëmundja e zemrës ka nevojë për ndihmë (Video)

Dior Agushi është 9 vjeç. Por ende nuk ka filluar të shkoj në shkollë. Sëmundja nga e cila vuan dhe kushtet ekonomike po ia pamundësojnë...

Zhytësi i njohur nuk e theu asnjëherë amanetin e nënës! [Video]

Ketë edicion në emisionin LEMzA’ bashkë me Kiki Rrahmani në Tribuna Channel ishte zhytës i njohur, Ismail Kasumi. Gjatë emisionit ai rrëfen se cili ishte...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter