15 C
Pristina
E premte, Korrik 28, 2017

“Fëmijët e mi shkojnë pa bukë në shkollë” – familja nga Peja në hall...

Familja katër anëtarëshe nga Peja, thonë se ushqimin e kanë në sofër, vetëm atëherë kur fqinjët e tyre ua sjellin. E nga shtëpia ku aktualisht...

Skamja në Kosovë: Bukën bajat e zbut me ujë!

Humansti Halil Kastrati, gjatë angazhimit të tij për t’i dalë në ndihmë familjeve të varfëra, ka treguar për një situatë rrëqethëse të cilën e...

Zhytësi i njohur nuk e theu asnjëherë amanetin e nënës! [Video]

Ketë edicion në emisionin LEMzA’ bashkë me Kiki Rrahmani në Tribuna Channel ishte zhytës i njohur, Ismail Kasumi. Gjatë emisionit ai rrëfen se cili ishte...

Kërkohet ndihmë për 23 vjeçarin me leukemi akute (Video)

Një 23 vjeçar nga Baksi i Skenderajit u diagnostifikua me Leukemi Akute. Por kjo sëmundje nuk trajtohet në Kosovë e Alban Beqiri u dërgua për...

Veteranit invalid të UÇK-së i bëhet surprizë banesa e re (Video)

Veterani i UÇK-së njëherit invalid i luftës Nezir Berisha nga fshati Volljakë i Klinës bëhet me banesë të re. Kjo falë shoqatës bamirëse “Jetimat e...

Fotografia që po përlot botën/ Babai shikon vajzat tek hanë, s’mund të paguajë për...

Fotografia e një prindi, i cili shikon fëmijët e tij teksa konsumojnë ushqim dhe vetë rri me barkun bosh pasi nuk ka mjaftueshëm para...

Tregimi emocionues i 13 vjeçares që ia ndryshoi jetën nënës së saj pas 44...

Hafize Thaçit i humbi shikimi kur kishte vetëm pesë javë dhe ashtu në errësirë jetojë për 44 vjet. Derisa një ditë, vajza e saj 13...

Kushtet e vështira të familjes nga Podujeva (Video)

Halime Zeneli nga Podujeva, e cila humbi bashkëshortin në një aksident trafiku rreth dy javë më parë, tani do t’i rrisë katër fëmijët e...

Ajo u martua, beri femije, iu rriten por asnjehere deri sot nuk i pa!...

Hafize Thaçi nga Skënderaj, është gruaja e cila për 44 vjet jetoi pa e parë dotë dritën e diellit. Ajo u martua, bëri fëmijë, iu...

Alkimia e Ballkanit: Kosova, vendi që çdo ditë ndryshon (Video)

Një nga gazetarët më të njohur të ish-Jugosllavisë, Goran Milliq, për kanalin Al Jazeera Balkans është duke përgatitur një seri unike të dokumentarëve. Fjala...

Artikujt e Fundit

Rihanna shkëlqen me “Dior Colection 2018

Rihanna, këngëtarja e njohur botërore dhe ikona e modës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj me “Dior Collection 2018”. Këtë herë, e veshur...

VV, AAK e NISMA flasin për koalicion parazgjedhor

Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, ka konfirmuar për Gazetën Express se ka ndodhur një takim sot ndërmjet udhëheqësve të Aleancës për Ardhmërinë e...

Çfarë tha Arbana Xharra, disa orë përpara se të sulmohej fizikisht (Video)

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj. Xharra...

Shkelje të shumta në konkursin për profesor asistent në FShMN

Laureati i çmimit të Akademisë së Shkencave të Kosovës për vepër shkencore, Lulzim Zeneli, nuk është pranuar si mësimdhënës në Fakultetin e Shkencave Matematikore-Natyrore...

Avdyli i LDK-së, ka një lutje për partinë e tij, VV-në, AKR-në dhe Alternativën

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli apelon drejtuesit e partisë tij, ata të Vetëvendosje, AKR dhe Alternativa që të ulen të...
wordpress hit counter