6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Jeta në barakë, pa ushqim e pa veshmbathje (Video)

Nëntë anëtarët e familjes Arifi nga Obiliqi, jetojnë në kushte tepër të rënda ekonomike. Ata as kulm mbi kokë nuk kanë dhe prej nëntë vitesh...

Kërkohet ndihmë urgjente për Alban Beqirin nga Skenderaj (Foto)

I riu Alban Beqiri nga Skenderaj është diagnostifikuar me “Leukemi Akute”, sëmundje e cila mund të trajtohet në Turqi, por familja Beqiri nuk po...

“Dua t’ia jap veshkën vajzës, por s’kam të holla për operim” (Video)

Të ftuar të kësaj jave n’Kosovë Show ishin Ylka Kuqi, Sergio e të tjerë… Por, një nënë e paftuar u shfaq në fund të...

Me ndërmjetësimin e hoxhës, falet gjaku në Brod (Video)

Me iniciativën e Hoxhës Fidaim Fazliu, në fshatin Brod shtrihet dora e pajtimit. Akti i pajtimit ndodhi në varrimin e fëmijës shtatëvjeçar, që humbi jetën...

Varfëria epike në Pashtresh dhe…ëndrra evropiane si ndihmë

Realiteti është i prekshëm vetëm pak kilometra larg Elbasanit. Familja Qosja me banim në Pashtresh të Njësisë Administrative Gjinar jeton në varfëri ekstreme. Shtëpia është...

Qentë kafshojnë shtatëvjeçaren, familja s’ka para ta dërgoj tek mjeku (VIDEO)

Familja e Bajram Ademit në Lagjen e Kuvajtit në Podujevë po jeton në gjendje shumë të rëndë ekonomike. Veç kësaj, ditë më parë kjo familje...

Apel për ndihmë: 21 vjeçarja nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj

Leonita Morina nga Prishtina është diagnostikuar me kancer në vezore dhe shërimi i saj duhet të bëhet jashtë shtetit. Për këtë arsye vëllai i saj,...

Kjo video po i emocionon të gjithë, lajmi që përloti shqiptarin

Një video emocionuese për çdo shqiptar është publikuar në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për një njeri të varfër, pa çati mbi kokë, i cili...

Kimete Himaj ka nevojë për ndihmën tuaj që ta mposhtë sëmundjen e kancerit (Foto)

Dita ditës në vendin tonë po rritet numri i personave të prekur nga kanceri. E meqenëse në Kosovë s’ka mundësi që të trajtohet kjo...

Thirrja për ndihmë e gazetares Sasa Hoda, vuan nga sëmundja e rrallë që ka...

Prezantuesja e njohur Saranda Hoda ka qenë e ftuara e radhës në emisionin “Rudina” në RTV Klan. Ajo ka rrëfyer përball gazetares Rudina Magjistari të...

Artikujt e Fundit

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...

Gigi Hadid feston 22-vjetorin [Foto]

Modelja bukuroshe Gigi Hadid ka festuar 22-vjetorin e lindjes. Gigi festoi dje e rrethuar nga njerëzit e saj më të dashur. Ajo festoi me të dashurin...

Thaçi falënderoi fansat që ia uruan ditëlindjen (FOTO)

Hashim Thaçi ka pasur edhe një arsye më tepër për të festuar. Presidenti i Kosovës festoi ditëlindjen e 49 dhe ka marr shumë urime në...
wordpress hit counter