6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Thirrja për ndihmë e gazetares Sasa Hoda, vuan nga sëmundja e rrallë që ka...

Prezantuesja e njohur Saranda Hoda ka qenë e ftuara e radhës në emisionin “Rudina” në RTV Klan. Ajo ka rrëfyer përball gazetares Rudina Magjistari të...

Mund t’i zë një veturë, “vlejnë” sa 3.6 miliardë njerëz: Tetë miliarderë kanë pasuri...

Tetë biznesmenët më të pasur në botë zotërojnë – sipas organizatës humanitare Oxfam – po aq para sa gjysma e popullsisë së botës, pra...

Në Vushtrri, prindërit kërkojnë ushqim nëpër kontinjerë për tri vajzat e mitura (Foto)

Buka iu mungon në sofër e të ftohtit depërton në dhomat e tyre nga xhamat e thyer të dritareve të vjetra ku po strehohen...

Në këto kushte të mjerushme jeton një nënë me dy fëmijë në Mitrovicë (Foto/Video)

Nuk kushte ekstreme që aspak s’mund të përshkruhen me fjalë, jeton një nënë me dy fëmijë. Përveç kushteve, kryefamiljarja vuan edhe nga një sëmundje e...

Nëntë vjeçari që vuan nga sëmundja e zemrës ka nevojë për ndihmë (Video)

Dior Agushi është 9 vjeç. Por ende nuk ka filluar të shkoj në shkollë. Sëmundja nga e cila vuan dhe kushtet ekonomike po ia pamundësojnë...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter