17 C
Pristina
E premte, Mars 24, 2017

Kosova kthehet në lojë, Nuhiu shënon gol kundër Islandës (Video)

Kosovës ka ngushtuar në 1:2 epërsinë ndaj Islandës. Ishte Atdhe Nuhiu ai që shënoi golin për Kosovë në minutën e 51’të, për t’i dhënë...

Përfundon pjesa e parë Kosovë – Islandë, këto janë statistikat (Foto/Video)

Ka përfunduar pjesa e parë mes Kosovës e Islandës Kosova është duke humbur 0:2 nga Islanda në “Loro Boriçi”. Fillimisht Bjoern Sigurdarson shënoi për 0:1 në...

Italia në epërsi ndaj Shqipërisë (Video)

niele De Rossi e ka kaluar Italinë në epërsi në ndeshjen ndaj Shqipërisë. Një ndërhyrje e Migjen Bashës nga prapa bëri që gjyqtari të akordoi...

Incidenti i parë në Palermo para ndeshjes Itali- Shqipëri

Rreth një orë para fillimit të ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, një grup i vogël tifozësh shqiptarë kanë krijuar rrëmujë në shkallët e stadiumit...

Kjo është përshtypja e Thaçit për ndeshjen e sotme të Kosovës

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi është shprehur i bindur se përfaqësuesja e Kosovës do të triumfojë sot ndaj Islandës. “Sonte duhet ta rikthejmë entuziazmin dhe...

U tall me priftërinjtë, në Greqi duan ‘kokën’ e Lilës

Andi Lila, Armando Sadiku dhe hoxhë Ahmed Kalaja kanë krijuar një skandal në Shqipëri, pasi janë tallur me priftërinjtë ortodoksë. Një video e nisur me...

Tërbohet tifozja shqiptare: Nëse fitojmë sot, do të zhvishem komplet [Foto]

Fotografitë e Rike Roçi dhe Irid Oxa bënë xhiron e rrjeteve sociale, madje u cilësuan edhe si tifozet më të bukura gjatë Evropianit "Euro 2016",...

“Do rrah arbitrin nëse gabon sonte”, deklarata nga Italia e tifozit të veçantë shqiptar

Ndërkohë që të gjithë kanë bërë plane ta mbështesin ekipin me brohoritje, një tifoz i veçantë ka deklaruar planin e tij “B” në rast...

Emocionuese/ Shqiptarët në Palermo [Video]

Një tifoz shqiptar ka menduar të ndajë momentet festive “live” nga Palermo. Edhe pse ndeshja luhet në orën 20:45 kjo nuk i pengon aspak kuqezinjtë...

Surpriza fantastike/Tifozët dardanë përlotin ekipin e Kosovës

Sot zemrat e shqiptarëve do të ndahen në dy pjesë: disa prej tyre do të mbështesin fortë skuadrën shqiptare, e cila luan kundër asaj...

Artikujt e Fundit

Emisioni i plotë | Express Rozë (90): Gjiko, Milaim Zeka, Alban Skenderaj, Dj Dalool,...

Edhe këtë javë do të njiheni me më të rejat nga bota e shoë bizit vendor. - Gjiko befasohet nga gjyshja ne intervistën e gjatë....

Shënohet goli i dytë në ndeshjen Itali-Shqipëri (Video)

Italia ka dyfishuar epërsinë 2:0 ndaj Shqipërisë, me golin e sulmuesit Ciro Imobile

E pabesueshme: Ndërpritet ndeshja Itali – Shqipëri

Gjyqtari ka ndërprerë përkohësisht ndeshjen Itali - Shqipëri. Shkak për ndërprerjen kanë qenë tifozët shqiptarë, të cilët kanë krijuar tym dhe zhurmë duke hedhur vazhdimisht fishekzjarre. Ndeshja pritet...

Anton Quni e cilëson Presidentin Thaçi si një “fëmijë të lazdruar” ! (video)

ftuem ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum, deputeti i LDK’s, Anton Quni ka thane se nisma e presidentit Thaçi per ushtrine e Kosoves asht...

Kosova kthehet në lojë, Nuhiu shënon gol kundër Islandës (Video)

Kosovës ka ngushtuar në 1:2 epërsinë ndaj Islandës. Ishte Atdhe Nuhiu ai që shënoi golin për Kosovë në minutën e 51’të, për t’i dhënë...
wordpress hit counter