6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Bunjaki: Nuk e kemi mbrojtjen në top 15 të botës, futbolli nuk ka lidhje...

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki se loja e zhvilluar ndaj Islandës është më e mira nga pesë ndeshjet e deritanishme. “U munduam t’i shfrytëzojmë ndërrimet...

Trajneri i Islandës, Hallgrimsson: Kosova po përmirësohet, barazimi nuk do të ishte befasi

Trajneri i Islandës, Heimir Hallgrimsson, ka folur fjalë të mira për Kosovën para ndeshjes të së premtes. Në konferencë për shtyp trajneri foli për punën...

4-2-4, Italia luan me katër sulmues ndaj kuqezinjve

Pas muajve kanonikë pushim, pa ndeshje, ekipet kombëtare po rikthehen në fushë. Nuk u ndal, megjithatë, Giampiero Ventura, i cili zhvilloi zbore me italianët...

Zvicra me pesë shqiptarë kundër Letonisë

Zvicra do të ketë disa mungesa, megjithatë, janë ftuar pesë futbollistët shqiptarë: Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi. Trajneri Vladimir...

Milani i kthehet fitoreve në Serie A (Video)

Skuadra e Vincenzo Montellas pa arritur t’i kthehet fitoreve në kampionat, pas humbjes në fundjavë ndaj Juventusit, në një ndeshje shumë të përfolur. Milani arriti...

100 euro për kimonon “e artë” të Majlindës, 50 mijë për “të bronztën” e...

Majlinda Kelmendi ka marrë model xhudisten izraelite Yarden Gerbi kur ka vendosur të dhurojë pjesën e prapme të kimonos të cilën e mbajti veshur...

Këto janë çiftet që do ndeshen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Parmbrëmë janë zhvilluar ballafaqimet e fundit të 1/16 së finales së Ligës së Kampionëve. Sot, është hedhur shorti i çerekfinaleve në Nyon të Zvicrës, ku...

Melbourne shkruan për pritjen e Berishës në Kosovë (Foto)

Skuadra australiane, Melbourne Victory, ka shkruar për pritjen e që i kanë bërë tifozët e Kosovës sulmuesit, Besart Berisha. “Sulmuesi i Melbourne Victory Besart Berisha...

Barcelona befasohet nga Deportivo, por mbetet në pozitën e parë në La Liga (Video)

Deportivo de La Coruna ka fituar ndaj Barcelonës me rezultat 2-1. Mysafirët ishin më të mirë, por vendasit befasuan me lojën e tyre sulmuese dhe...

Pritet dënimi ndaj arbitrit që gjykoi në ndeshjen Shqipëri-Izrael

Ka qenë shpeshherë në dilemë në ndeshje zyrtare në Bundesliga-n gjermane, në turnetë e UEFA-s dhe të FIFA-s e në jo pak raste ka...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter