6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Çfarë shkruhej në banderolën gjigante që hapën tifozët turq në stadium sot

Teksa luheshin himnet e Turqisë dhe Kosovës në stadiumin e Antalias, turqit shpalosën një banderolë gjigante me hartën e shtetit të tyre ku shkruhej: “Dëshmorët...

E tmerrshme ajo që ndodhi dje në “Elbasan Arena”, ja kush ishin “terroristët” e...

Përfundimi i kësaj ndeshjeje u pa që në momentin kur u bë me dije se do të ndryshonte stadiumi ku do të luhej takimi...

Veprimi i futbollistëve turq në Islandë përloti botën, të gjithë tifozët u ngritën në...

Futbollistët Turqisë kanë marrë falënderimet nga Federata Islandeze e Futbollit pas ndeshjes së të dielës mes dy përfaqësueseve. Gjesti i tyre shumë i veçantë...

Gjyqtari i ndeshjes Shqipëri-Izrael rihap Facebook dhe sqaron: Ja pse u solla ashtu në...

Pas gjykimit të tij në ndeshjen Shqipëri-Izrael, të gjithë tifozët e akuzuan atë si një nga shkaktarët kryesorë që çoi në humbjen ndaj Izraelit...

Komentatori kroat për Kosovën: Armiku i armikut tim, është miku im

Komentatori i njohur kroat, Zvonko Alac e ka komentuar ndeshjes e zhvilluar mbrëmë mes Kosovës dhe Kroacisë. Ndër të tjera, Alac potencon se Kosova është...

Shqiptari i parë në WWE fiton trofe, flet shqip pas fitores: Askush s’mund të...

Ai është shqiptari i parë që shkel në kompaninë më të madhe të werstling në botë WWE. Po flasim për Gzim Selmanin, shqiptarin që po...

Pasi nervozohet me humbjen, nokauton femrën në ring (Video)

Artet marciale shpesh herë dinë të jenë më të dhunshme se sa e përcakton rregullorja, pasi që lojtarët nervozohen dhe në disa raste nuk...

Flet i mbijetuari në aeroplanin e rrëzuar të Brazilit: Ja se si shpëtova unë

Erwin Tumiri është njëri nga gjashtë personat që kanë arritur të shpëtojnë në aksidentin tragjik të aeroplanit në Kolumbi ku humbën jetën pothuajse komplet...

DEKLARATA BOMBË/ S’do ta besoni kush e ndihmoi Ballist Morinën të ngrinte dronin në...

Tomislav Karaxhiq ka thënë se droni në ndeshjen me Shqipërinë është lëshuar me ndihmën e Serbisë. Ai ka edhe akuza edhe për ndeshjen në...

Ndërrimi i fanellave mes Xhakave zbuloi diçka interesante (Foto/Video)

Granit Xhaka ka një tatuazh në shpinë me numrin 34, që duket si dedikim për Taulantin. Taulanti tash e një kohë mbanë numrin 34 te...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter