6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

“Kampionë të përjetshëm” – faqja zyrtare e Chapecoences me video që e loton gjithë...

Faqja zyrtare e klubit brazilian Chapecoences, shumica e lojtarëve dhe stafit të të cilit klub ndërruan jetë tragjikisht pas një aksidenti ajror në Kolumbi,...

Gëzimi i tifozëve të Barcelonës ka shkaktuar tërmet prej 1 shkallë Rihter, shpjegim edhe...

Mund të mos e besoni, por tifozët e Barcelonës kanë shkaktuar dridhje të tokës në Nou Camp, kur Sergi Roberto ka shënuar gol në...

Khedira: Kemi luajtur ndeshje më të mira, por e rëndësishme është fitorja

Mesfushori i Juventusit, Sami Khedira, ka folur pas fitores ndaj Interit. Gjermani e pranon se Zonja e Vjetër mund të bënte më mirë, por ishte...

Kane transferohet në Serie A?

Milan është gati për të bërë transferimin më të madh të viteve të fundit. Klubi kuqezi synon të marrë yllin e Tottenhamit, Harry Kane. Reprezentuesi anglez...

Granit Xhaka fillon festat me një person special (Foto)

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka ka postuar një foto në Facebook bashkë me të fejuarën e tij Leonitën. Qifti shihet në formë të jashtëzakonshme të veshur...

U përplas rëndë në mes të lojës, fjalët e para të Torresit pas dëmtimit

Përballja e mbrëmshme mes Atletikos dhe Deportivo La Coruna është shoqëruar me minuta drithëruese në momentin kur Fernando Torres, sulmuesi i Atletikos, pas përplasjes...

Chiellini: Humbja e Superkupes, te na sherbeje si mesim

Humbja e Superkupës së Italisë përballë Milanit nuk kapërdihet lehtë në shtëpinë e Juventusit, sidomos nga një futbollist që jep gjthcka në fushë si...

Flet trajneri i parë i vëllezërve Xhaka, tregon detaje interesante për ta (Foto)

Andy Eichenberger është trajneri i parë i vëllezërve Xhaka, Granitit dhe Taulantit. Ish trajneri i skuadrës së parë të Xhakajve, Concordia Basel ka folur...

PSG shkon për “pazar” në Serie A, kërkon dy supersulmuesit

Paris Saint-Germain po bëhet gati që të bëjë një goditje të madhe në afatin kalimtar të janarit. Sipas asaj që raporton ‘L’Equipe’, kampionët e Francës...

Shpërthen Milan transferon dy super sulmues në San Siro (FOTO)

Drejtuesit e ri të Milanit po planifikojnë që ta përforcojnë skuadrën me yje gjatë verës. Pronarët e ri të Milanit kanë plane të mëdha për...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter