6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Shkelzen Gashi ka një mesazh për Shqipërinë dhe Kosovën (FOTO)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Shkëlzen Gashi, i ka uruar sukses Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjet e sotme. Kosova në Shkodër takohet me Kroacinë,...

Lihtenshtejn – Shqipëri: Formacionet e mundshme, De Biasi bën disa ndryshime [FOTO]

Gianni De Biasi ka vendosur që të përdorë një formacion ofensiv në ndeshjen kundër Lihtenshtejnit, duke ditur edhe presionin që ka kjo ndeshje për t’u...

Hashim Thaçi me një thirrje të re për Kosovën (FOTO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë sonte në Shkodër për ta mbështetur ekipin në duelin ndaj Kroacisë. “Sonte është festë e futbollit. Shihemi...

Kosova do të luajë me këto fanella kundër Kroacisë (FOTO)

Kosova ka vendosur që në këtë ndeshje të luaj me fanella të bardha. Kosova sot do të zhvillojë ndeshjen e saj të parë si vendës,...

“Torcida” e “Shqiponjat” nisen për në Shkodër [foto]

Dy grupet e tifozëve “Torcida” nga Mitrovica” dhe “Shqiponjat” nga Peja do të jenë në mënyrë të organizuar në “Loro Boriçi” për ta përkrahur...

Kosovari 16-vjeçar i Barcelonës po krahasohet me Iniestën

"Në fillim mendova se po bënin shaka. Por e pashë se ishte e vërtetë dhe isha shumë i lumtur. Jam krenar që jam në...

Kosovë – Kroaci, shikojeni çfarë është duke ndodhur në Shkodër (Foto)

Atmosfera ka filluar të ndizet në Shkodër para duelit të madh mes Kosovës dhe Kroacisë. Sheshet e Shkodrës kanë filluar të mbushën me flamuj kombëtarë...

De Biasi: Ndryshime në formacion, dua një fitore 1:0

Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj Lihtenshtajnit. Gjithsesi, ai e ka konsideruar këtë takim të vështirë, duke e paralajmëruar...

Corluka: Nuk e njoh mirë Kosovën, do kërkojmë fitore nga minuta e parë

Mbrojtësi kroat Vedran Corluka, ka folur në konferencën për media para ndeshjes ndaj Kosovës. Ylli kroat ka thënë se nuk e njehë ekipin e Kosovës,...

Rrëfimi i CNN për dilemën e vështirë të vëllezërve Berisha

Në moshën e fëmijërisë, vëllezërit Berisha ëndërronin se për cilin klub të njohur botëror do të luajnë. Por, ata as nuk e kanë imagjinuar...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter