6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Gjyqtari më i mirë nga Kosova përfundon testet fizike dhe teorike në FIFA dhe...

Gjyqtari më i mirë në Kosovë, Genc Nuza, tani ka përfunduar edhe testet mjekësore pranë FIFA-s dhe UEFA-s. Pas gjykimit të ndeshjes në kampionatin e...

Trazirat në “Renzo Barbera” në “lupën” e mediave të huaja [Foto]

Ndeshja historike mes Italisë dhe Shqipërisë, e para zyrtare mes dy kombëtareve, u përfol në mediat sportive botërore më shumë për ngjarjet e papëlqyeshme...

Nuk ishin “Plisat”, zbulohet kush e bëri “tym” ndeshjen Itali – Shqipëri [FOTO]

Bëhet fjalë për ultras dhe kapoultras që kanë qenë më parë pjesë e grupimit “Tifozët Kuqezi”. Tani është e qartë se ndeshjen e mbrëmshme ndaj...

A iu mohua një penallti Kosovës? (Video)

Kosova ka pësuar humbjen e katërt me radhë në kualifikueset për botërorin “Rusia 2018” Djelmoshat e Albert Bunjakit pësuan humbje 2:1 nga Islanda në “Loro...

Harrojeni incidentin, kjo është fotografia më e bukur nga ndeshja Itali – Shqipëri (FOTO)

Përkundër ndërprerjes së përkohshme të duelit mes Italisë dhe Shqipërisë, në tribuna u shfaq një mesazh fantastik: Rroftë Shqipëria dhe Italia.

Lajm shumë i keq për futbollistin e Kosovës pas humbjes nga Islanda (FOTO)

Fanol Përdedaj u lëndua në ndeshjen mes Kosovës dhe Islandës. Fanol Perdedaj ka marrë një lajm të keq nga dueli mes Kosovës dhe Islandës. Ai u zëvendësua...

“Plisat” ndërprenë ndeshjen Itali-Shqipëri, shkak revolta ndaj Armando Dukës (Foto/Video)

Janë tifozëria e zhurmshme dhe me nam nga Prishtina, “Plisat”, të cilët kanë publikuar në faqen e tyre zyrtare një video ku shihen qartë...

De Biasi flet për largimin e mundshëm nga Shqipëria

Gianni de Biasi mund të largohet nga Shqipëria. I pyetur rreth dorëheqjes së mundshme pas humbjes 2:0 nga Italia, trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de...

Filmimi nga tribunat, ja kush e ndërpreu ndeshjen Shqipëri-Itali (VIDEO)

Tymueset në fushën e stadiumit të Palermos u hodhën nga Plisat, tifo-grupi që është treguar i papërmbajtshëm gjatë ndeshjes me Italinë. Në minutat e para...

Tifozja shqiptare çmend botën me këtë foto të pabesueshme [Foto]

Para fillimit të ndeshje Itali-Shqipëri, regjia italiane ka pasur një moment interesant që po bën xhiron ne rrjetet sociale në këto momente. Regjia e ndeshje...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter