7 C
Pristina
E mërkurë, Mars 29, 2017

“Shqiptarët hedhin 50 mln lekë për një varr, ja çfarë kam parë në varreza...

Të gjithë jemi kuriozë të dimë se çfarë ndodh në varreza, përveç lotëve të humbjes së njeriut të dashur, ka edhe histori të rralla...

Tragjedia në familje e Ganiut që i mori djalin, vajzën dhe gruan, por sot…

Në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” të Arbana Osmanit, u prezantua historia e dhimbshme e një të moshuari, Ganiut. Ka qenë vetë Ganiu,...

E zhdukur prej 6 vitesh Fationa gjendet në Tiranë, dëshmia e saj të bën...

Një vajzë që rezultonte “e zhdukur” prej më shumë se 6 vitesh, është gjetur mbrëmjen e së mërkurës nga Policia e Tiranës, por nuk...

Dje hoqi unazën në emision pas ndarjes për virgjërinë, por ja çfarë ka ndodhur...

Një ditë më parë, Avni Allmeta nga Burreli me historinë e martesës së tij tërhoqi vëmendjen e gjithë publikut, kur tha se ndjehej i...

Horizont nga Italia, Shqipëria dy hapa larg (Foto)

E përditshmja italiane La Repubblica i ka dedikuar një shkrim maleve shqiptare të para nga larg. Gazeta e ka shoqëruar shkrimin me disa foto që sipas saj duken fryt i një halucinacioni, por që në fakt janë vetëm pak hapa larg. “Malet e Shqipërisë në largësi kanë një pamje fantastike, sikurse të ishin fryt i një halucinacioni. Por nuk është aspak një vizion, kjo panoramë të ofrohet nga Salento, ku sytë gërshetohen me qiellin e pafund dhe agimin. Shikimi të humbet mes mureve të një kështjelle të rrënuar . Ky spektakël është vetëm pak hapa larg, Shqipëria duket edhe më nga afër. Në këto foto ju ftojmë të shijoni magjinë e malit të qiellit, të kështjellës të horizontit”, shkruan La Repubblica.

Fatkeqësia nuk mbaron, aktori shqiptar nuk ka para për të varrosur të birin e...

Pas ngjarjesh tragjike në Kanada, ku mbeti i vrarë djali 15-vjeçar i aktorit Shkëlqim Daja, komuniteti shqiptar i Montrealit është vënë në lëvizje për...

Alesja i lutet gjyshit publikisht pas 9 vitesh, të lutem fale mamin pse u...

Historia e dytë që preku zemrat e të gjithëve ne është historia e një vajze e cila iu desh të sakrifikonte babain e saj...

“Të kemi plagosur Gersin”, historia e dhimbshme e djalit nga Kukësi që përloti Arbanën...

Ashtu siç pritej, “Dua të të bëj të lumtur”, programi më i ri që prezantohet nga Arbana Osmani në Top Channel, ka nisur mbrëmjen...

Vjehrra e kapi me dashnorin në shtrat, e vrasin me pesë thika

Në listën e 21 personave shumë të kërkuar në qytetin e Durrësit janë edhe dy femra të shpallura nga policia në kërkim. Njëra prej tyre...

Në fund të javës nis llogaritja dimrore e kohës, por pse ndodhë kjo?

Llogaritja verore e kohës po shkon drejt fundit, dhe njerëzit së shpejti do të kenë mëngjese më të ndritshme dhe një orë më shumë...

Artikujt e Fundit

Deputetët paguhen sa pesë paga mesatare

Përderisa pagat mujore në Kosovë sillen nga 130 deri në mbi 400 euro, deputetët e Kuvendit të Kosovës vazhdojnë të kenë pagë pesë herë...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Lipjan (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Lipjan, saktësisht në fshatin Lapnasel. Policia e Kosovës konfirmoi për Telegrafin se aksidenti ka ndodhur...

S’ua merr mendja cili yll botëror e këndoi mbrëmë këngën “Hajde halla e madhe”...

Këngët shqipe padyshim që shumë shpesh kalojnë edhe kufijtë e vendeve shqiptare dhe deri më tani janë kënduar nga disa yje. E fundit që këndoi...

Anita Haradinaj rrëfen peripecitë pa bashkëshortin: Nuk mundem më!

Bashkëshortja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ishte e ftuar në emisionin “Rudina” ku ka folur për vështirësitë që po...

Ja cila këngëtare flet për Dafina Zeqirin : ‘Është seksi, por trupin e ka...

Klea Huta ka qenë e ftuar në “In Radio” në rubrikën “Interview”. Bukuroshja shqiptare ka zbuluar se cila është femra më seksi shqiptare, teksa ka...
wordpress hit counter