6 C
Pristina
E martë, Prill 25, 2017

Shpallet harta e re e rrezikut global dhe politik, Shqipëria duhet të ngrejë alarmin...

AON ka publikuar hartën e rrezikut global duke marrë në analizë 163 vende të botës, ku i vlerëson me gjashtë shkallë nga “E ulët”...

12-vjeçarja lind fëmijën e sëmurë në Kavajë: Më ndihmoni ta shpëtoj, i ati më...

Sot ajo është 14 vjeçe, por ka një artikulim për t’u admiruar megjithëse fati i saj i jetës nuk është aspak i tillë. U gënjye...

Zbulohen SMS-të e fundit të komisarit: Kështu e ka puna e policisë, të kemi...

Janë zbuluar mesazhet konfidenciale të ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Artan Cuku, të ekzekutuar mbrëmë me 5 plumba, dhe kolegut të tij të liruar...

Kujdes kur kaloni në rrugët e Durrësit, këto janë “kurthet e vdekjes” që ju...

Kur përmend Durrësin menjëherë mendja të shkon tek kryetari i bashkisë, Vangjush Dako, i cili realisht i ka sjellë tejet dëme qytetit bregdetar dhe...

Elda tallej sepse është mbipeshë. Ajo humbi dashurinë e jetës pasi mamaja e djalit...

Elda erdhi në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea për shkak se vuan nga një problem...

Vlorë /Shpërthimi me eksploziv u dëmton shtëpinë, gruaja apelon për ndihmë [Foto+Video]

Shembja me eksploziv e karabinasë 5 katëshe në zonën e ‘Tre rracave’ në Vlorë nuk ka kaluar pa pasoja për objektet përreth. Dëmet e para...

A ju kujtohet shoferi nga Tirana? Ja si e pëson keq nga policja bjonde!...

Nje qytetar i ofron ryshfet punonjësit të policisë rrugore për të shmangur gjobën, por arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit. Në rrugën “Teodor Keko” shërbimet...

Veseli kundër rritjes së pagave për deputetët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri veseli ka dal kundër rritjes së pagave për deputetët. Sipas tij, politikanët duhet t’i rrisin pagat pasi ta...

Maji, afati i fundit për shuarjen e operatorëve ilegalë

Brenda disa javësh dy operatorët ilegalë të Serbisë të cilët funksionojnë në territorin e Kosovës, kryesisht në komunat e banuara me shumicë serbe në...

Këto 11 shtetet që kërkojnë punëtorë, nga Bullgaria deri në Zelandën e Re

Sipas një ankete më të fundit të ManpowrGroup Employment të realizuar këtë muaj, kompanitë nga 39 në 43 vende të botës thanë se presin...

Artikujt e Fundit

Nëse i dashuri yt bën këto pesë gjëra, mos u marto me të

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe...

4 gabimet që bëjnë çiftet para se të fejohen

Këtu nuk ka vend për keqkuptime. Askush nuk dëshiron ta heqë vëmendjen nga entuziazmi i fejesës, sepse ky është një nga momentet më të...

Ja si ta largoni dhjamin në bark? Metodë shumë e thjeshtë

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim. Por, a e keni ditur se duke i ftohur...

Gigi Hadid feston 22-vjetorin [Foto]

Modelja bukuroshe Gigi Hadid ka festuar 22-vjetorin e lindjes. Gigi festoi dje e rrethuar nga njerëzit e saj më të dashur. Ajo festoi me të dashurin...

Thaçi falënderoi fansat që ia uruan ditëlindjen (FOTO)

Hashim Thaçi ka pasur edhe një arsye më tepër për të festuar. Presidenti i Kosovës festoi ditëlindjen e 49 dhe ka marr shumë urime në...
wordpress hit counter