17 C
Pristina
E premte, Mars 24, 2017

Njihuni me koleksionin luksoz të veturave të Donald Trump (Foto)

Çdo president i ri i SHBA-së ka vëmendje të madhe mediatike sa i përket jetës së tyre private, por ndoshta askush më shumë se...

Këto pajisje mund t’i merrni me vetë në fluturim me aeroplan, tjerat… nuk lejohen

Rregullat e reja për ndalimin e marrjes së laptopëve në fluturim janë vendosur në disa kompani të fluturimit në SHBA dhe Britani të Madhe. Njerëzit...

Veturat elektrike nuk do të zvogëlojnë kërkesën për karburant në 20 vjetët e ardhshme

Rritja e popullaritetit të veturave elektrike nuk do të zvogëlojë kërkesën për karburant dhe se shumica e veturave të reja do të vazhdojnë të...

Zbulohet data e prezantimit të Audi A8 të ri (Video)

Audi A8 aktual është prezantuar në dhjetor të vitit 2009 dhe në vitin 2013 është stilizuar, ndërsa gjenerata e re e tij (me etiketën...

Facebook Live, tani edhe për kompjuterë

Facebook Live tani ka arritur edhe te kompjuterët. Sot gjiganti teknologjik Facebook ka njoftuar se do të shtojë shërbimin e njohur për transmetime direkt edhe...

Të gjithë frikësohen ta vozisin këtë McLaren shumë të rrallë (Video)

Andrew Magnall nga Zelanda e Re, është pronari i një McLareni që i përket koleksionit prej vetëm dy makinave të prodhuara ndonjëherë. Derisa tjetri nuk...

Guess futet në botën e Android Wear

Marka më e fundit tradicionale e orave që rëshqet në botën e Android Wear dhe të shpallë disa ora smart është Guess. Ai do të...

Kjo veturë është zgjidhje për të tejkaluar kolonat në trafik! (Video)

Të gjithë ata që disponojnë një veturë, shpeshherë janë ballafaquar me situata të tilla me kolona të automjeteve në rrugë. Dhe për “zgjidhjen” e këtij...

Google Maps nga tash do të mbajë në mend vendin ku e keni parkuar...

Google Maps aktualisht ka hedhur në treg përditësimin, i cili në vete ka edhe një lloj opsioni të dobishëm. Nëse ndonjëherë ju ka ndodhur të...

Bunkeri lëvizës për apokalipsin: 18 mijë kilogramë, një mijë litra ujë të pastër dhe...

Shumë njerëz duket se janë duke u përgatitur për apokalipsin dhe kështu janë rritur edhe kërkesat për ndërtimin e bunkerëve të shumtë – por...

Artikujt e Fundit

Emisioni i plotë | Express Rozë (90): Gjiko, Milaim Zeka, Alban Skenderaj, Dj Dalool,...

Edhe këtë javë do të njiheni me më të rejat nga bota e shoë bizit vendor. - Gjiko befasohet nga gjyshja ne intervistën e gjatë....

Shënohet goli i dytë në ndeshjen Itali-Shqipëri (Video)

Italia ka dyfishuar epërsinë 2:0 ndaj Shqipërisë, me golin e sulmuesit Ciro Imobile

E pabesueshme: Ndërpritet ndeshja Itali – Shqipëri

Gjyqtari ka ndërprerë përkohësisht ndeshjen Itali - Shqipëri. Shkak për ndërprerjen kanë qenë tifozët shqiptarë, të cilët kanë krijuar tym dhe zhurmë duke hedhur vazhdimisht fishekzjarre. Ndeshja pritet...

Anton Quni e cilëson Presidentin Thaçi si një “fëmijë të lazdruar” ! (video)

ftuem ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum, deputeti i LDK’s, Anton Quni ka thane se nisma e presidentit Thaçi per ushtrine e Kosoves asht...

Kosova kthehet në lojë, Nuhiu shënon gol kundër Islandës (Video)

Kosovës ka ngushtuar në 1:2 epërsinë ndaj Islandës. Ishte Atdhe Nuhiu ai që shënoi golin për Kosovë në minutën e 51’të, për t’i dhënë...
wordpress hit counter